Тимовете на Локомотив Горна Оряховица и Спортист Своге продължават с възходящата си линия във Втора лига. Двата тима записапа домакински победи в мачове от 13-ия кръг на шампионата.

Горнооряховският тим се справи у дома с 3:0 срещу Септември Симитли, а след този успех, който е втори пореден за тима Локомотив заема 14-ото място в класирането с актив от 10 точки. Съставът от Симитли е на 8-ото място с 15 точки.

Спортист Своге се справи у дома с минималното 1:0 със Созопол. Реално този мач бе най-лесния за Спортист от началото на сезона. Футболистите на Ивайло Василев имаха изключително териториално предимство и контрол върху топката през всичките 90 минути.

През първата част добри положения се откриха пред Деян Христов и Томи Костадинов и само липсата на късмет не доведе до гол.

Второто полувреме бе още по-силна за домакините. Кирил Янакиев и Богомил Богомилов имаха добри положения за гол. Деян Христов уцели гредата, след перфектно изпълнен пряк свободен удар. Малко по-късно шут на Томи Костадинов също срещна напречната греда.

Стигна се до 75-ата минута, когато Йордан Апостолов все пак реализира. След изпълнение на ъглов удар топката бе избита извън наказателното поле и попадна в Апостолов, който със силен шут я изпрати във вратата на гостите. Айкут Рамадан също имаше две възможности за гол, но се успя да вкара.

Малко преди края на срещата Петър Кюмюрджиев от Созопол удари без топката Георги Янев, но не последва заслужен картон. Малко по-рано гостите трябваше да останат с човек по-малко, след като бе спестен втори жълт картон на футболист, който спря обещаваща атака на Спортист.

Така свогенци са на 7-ото място с 16 точки, а тимът от Созопол е на 13-ото място с актив от 10 точки.

В неделния ден ще се изиграят мачовете между опашкарите Нефтохимик и Янтра Габрово, както и Добруджа Добрич - Струмска слава Радомир. В понеделник са мачовете Лудогорец II - Септември София и Кариана Ерден - Пирин Благоевград.