Престижен резултат записа един от кандидатите за елита ЦСКА 1948 в последната си контрола преди старта на сезона във Втора лига. "Червените" завършиха при нулево равенство срещу кипърския евроучастник АЕЛ Лимасол в Правец.

Над 100 зрители видяха здрав футбол без много положения. Равенството е особено престижно за българския тим, тъй като АЕЛ е носител на Купата на Кипър и четвърти в първенството през миналия сезон. Тимът се готви в Правец, като преди дни победи тук сръбския елитен Рад с 1:0.

Преди почивката имаше малко положения и лек натиск на гостите в началото. АЕЛ дори удари гредата след меле. ЦСКА 1948 отвърна с удар на Васил Шопов във вратаря. После пък Димо Атанасов беше изведен сам отляво, навлезе в малкия пеналт и подаде към Андон Гущеров, но защитник изчисти пред голлинията.

След почивката "червените" натиснаха. В 60-ата минута Дени Александров беше изведен отдясно, но стреля в аут. Четвърт час преди края Гущеров сътвори красив момент, като спря топката във въздуха, финтира защитник и с левия крак стреля до гредата.

В крайна сметка попадения не паднаха и двата тима не излъчиха победител в тази проверка.