1 октомври, 1989 година е един от славните дни в историята на ЦСКА и вечното дерби. Армейците изравняват рекорда за най-изразителна победа, повтаряйки 5:0 от 23 септември 1953 година. Стоичков забива 4 гола. Абсолютен рекорд за армейски футболист във вечно дерби, припомня сайтът на ЦСКА 1948.

Хронологията отпреди точно 30 години. ЦСКА влиза в ролята на фаворит, тъй като е с класа над всички у нас, дори и без Любо Пенев, продаден във Валенсия. Сините са на другиs полюс, тъй като броени дни по-рано допускат историческия резил 3:4 в Антверпен.

Началото не предвещава обаче кой знае какъв резултат. Играта е равностойна преди почвиката. В 44-ата минута обаче се стига до корнер за ЦСКА след опасен фаул на Стоичков. Гецата Георгиев центрира и Трифон Иванов, лека му пръст, открива с глава пред сектор „Б“.

След почивката ЦСКА съсипва съперника, а Стоичков се митологизира като кошмар на Левски. Той вкарва 4 гола между 49 и 76 минута. Левски е в тотален амок.

И тук армейците отпускат педалите. Феновете още се кълнат, че е могло да се стигне и до абсолютен рекорд във вечното дерби. Според участници в мача обаче просто така са се развили положенията.

Факт е, последният Дриймтим на ЦСКА успява да запише и рекорд срещу Левски в един великолепен период за всички армейци.

А тези, които са гледали мач от трибунитеа, само могат да бъдат щастливи, че са били част от историята!

ЦСКА - Левски 5:0

1:0 Тр. Иванов (34), 5:0 Стоичков (49, 55, 61-д, 76)

ЦСКА:. Вълов, Ем. Димитров, Тр. Иванов (72 - Ст. Бачев), М. Уруков, Д. Младенов, К. Янчев, Е. Костадинов, Хр. Стоичков, П. Витанов (76 - Ив. Киров), М. Бакалов, Г. Георгиев

Левски: Здр. Здравков, К. Вангелов, Кр. Коев, Ст. Георгиев, Б. Савов, Г. Славчев, В. Йотов (46 - Г. Донков), Ил. Груев (55 - Р. Крумов), П. Михтарски, Г. Йорданов, Б. Искренов.