Ботев Враца завърши 1:1 срещу ЦСКА 1948 в контролна среща, която се игра в Герман. Отборът от Първа лига откри резултата в 44-та минута чрез Юлиан Ненов. Изравнителното попадение дойде в средата на втората част след изпълнение на дузпа от Томислав Павлов.

В мача бе представен новият трети екип на ЦСКА 1948, който е изцяло черен.

ЦСКА 1948 Ботев Вр 1:1

източник: Ралица Караджова

През първото полувреме липсваха чистите голови положения, а играта бе равностойна.

Веселин Васев се контузи в 10-ата минута и бе принудително заменен от Евгени Зюмбюлев.

Първата опасност в мача бе създадена в 42-та минута пред вратата на ЦСКА 1948, когато Искандар Джалилов пробва силен удар от границата на наказателното поле, но Вълков се намеси и изби.

Юлиан Ненов отбеляза на празна врата в 44-та минута, след като се възползва от грешка на Вълков, който увисна при центриране в наказателното поле

През втората част бяха направени множество промени от двамата треньори.

В 67-та минута Георги Вълчев фаулира в наказателното поле Кристиян Михайлов и съдията свири дузпа. Томислав Павлов реализира наказателния удар, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Банков.

В 80-та минута в игра за Ботев Враца се появи Валери Божинов.

--

ЦСКА 1948: Вълков, Дяков, Генчев, Стоичков, Димов, Буров, Павлов, Сандански, Васев, Диков, Гущеров; резерви: Михайлов, Зюмбюлев, Маринов, Борисов, Михайлов, Стефанов, Слаев, Петков;

Ботев Враца: Митов, Джалилов, Миланов, Иванов, Васев, Гаджев, Михайлов, Вълчев, Генов, Ненов, Колев; резерве: Банков, Георгиев, Атанасов, Божинов