Ботев Враца разгроми със 7:2 третодивизионния Бдин Видин в последната си контролна среща преди старта на първенството във Втора професионална лига. Врачани откриха резултата още в 11-ата минута. Точен за 1:0 бе Денис Цолев след асистенция на Димитър Петков.

Само три минути по-късно Павел Петков удвои след грешка в отбраната на гостите. В 17-ата минута и Тодор Чаворски бе близо до гола, но би право в ръцете на вратаря. В 20-ата минута Георги Пейчев извърши нарушение срещу Ангел Каишев и реферът Николай Малджански не се поколеба да отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Бдин. Точен от бялата точка за 2:1 бе Александър Соколов.

В 22-ата минута след контраатака Павел Петков покачи на 3:1 в полза на Ботев.  В 39-ата мин. и домакините получиха право да изпълнят дузпа заради нарушение срещу Петков. Потърпевшият стреля, но топката срещна десния страничен. При добавката обаче Чаворски се разписа за 4:1. При този резултат двата тима се оттеглиха на почивката. Второто полувреме отново премина под диктовката на врачани. В 63-ата минута Венци Иванов вкара за 5:1 след подаване на Любослав Младенов.  В 77-та минута Калоян Цветков асистира на Иванов за втория му гол за 6:1.

В 82-та минута Андриан Краев засече с глава центриране отдясно на Ивайло Цветанов и прати топката в мрежата за 7:1.  Пет минути по-късно Николай Лазаров прехвърли вратаря на врачани Иван Иванов за крайното 7:2. Преди контролата официално бяха представени двата тима на Ботев, които през сезон 2016/2017 ще играят във Втора професионална лига и елитната група U19. Най-малките футболисти от ДЮШ на Ботев, родени през 2006 и 2007 година, водени от Янислав Яков, показаха двете купи, спечелени през това лято от турнир "Звездичка" в Бургас и от Димитровград - Сърбия.