Ботев Пловдив отстъпи с 1:2 на Етър в контролна среща. Проверката се игра на базата на "канарчетата" в Коматево. По-късно днес отборът на Станислав Генчев ще се изправи и срещу Спартак Варна на "Колежа".
Ботев Пловдив започна лятната си подготовка
"Болярите" поведоха още в 4-ата минута. Цветомир Цанев беше изпуснат на първа греда след центриране от корнер и с глава вкара за 0:1. След половин час игра гостите можеше да удвоят. Чавдар Ивайлов излезе сам срещу Християн Славков, но стражът успя да се справи.
В 65-ата минута Етър вкара втори гол. Атанас Атанасов беше намерен в наказателното поле, след което подаде към Петър Петров. Последният се завъртя и с премерен удар удвои.
"Канарчетата" намалиха пасива си три минути преди края на мача. Разписа се каращият проби в отбора Алекс Джон с хубав удар.