В първия си контролен мач от лятната подготовка Беласица победи Пирин Гоце Делчев като гост с 2:0. Головете за петричкия тим отбелязаха Владимир Кабранов В 34-та минута от воле и младия талант Стефан Hазъров в 75-та минута.

"Изключително висока оценка давам на момчетата, на които гласувах доверие в този контролен мач. Това, което упражнявахме по време на заниманията, беше изпълнено. Ще продължаваме да работим за подобряване на мерника, защото на два пъти Васил Тачев и веднъж Запро Динев не успяха от близо да огорчат вратаря на Пирин Гоце Делчев Шоколаров.

Следващият ни мач ще бъде срещу македонския Победa Прилеп на 20 юли на терена на комплекс Пири край Банско", заяви треньорът на Бласица Иван Златински./БТА