Англичанинът Рос Дженкинс вкара второто попадение за Пирин (Благоевград), който победи с 2:1 Банско в контрола, макар да игра с доста експериментален състав. Юноши от старшата възраст, Иван Цветков с капитанската лента и двамата бразилци Алешандре Ханс и Лукаш играха срещу втородивизионния отбор.

В 33-ата минута юношата Марио Топузов откри резултата след великолепен пас на Цветков в коридор. В 64-ата минута Дженкинс, единствен от Пирин играл пълни 90 минути, се разписа при добавка. Алешандре Ханс стреля от фаул, вратарят на Банско изпусна топката и при добавката Дженкинс не сбърка.

Две минути преди края на мача банскалии стигнаха до гол, дело на новото попълнение Калоян Бонев, който се разписа с глава.

За Банско направиха дебют двама чужденци- французинът Максимилиан Таба и нигериецът Самюел. Все още не е ясно дали ще останат и какви са качествата им, ако не успеят да си осигурят място в предпоследния в българската Втора лига.