Университатя Клуж си тръгна с точка от гостуването на шампиона на Румъния Фарул Констанца. Срещата, която беше от 13-ия кръг на северната ни съседка, завърши наравно 1:1. Българският вратар Пламен Илиев беше титуляр за "У" и остана на терена през целия мач, като се отличи с ключови намеси в срещата.

Гостите поведоха в 16-ата минута с гол на Георге Кимпану. Фарул стигна до изравнителен гол в 66-ата минута, а негов автор беше Тудор Балуца.

За Университатя като титуляр започна бившият защитник на Локомотив Пловдив Лукас Масоеро, но на полувремето отстъпи мястото си на Андрей Мирон. Напусналият Ботев Пловдив в края на трансферния прозорец Елвис Ману пък замени Кевин Дукуре в 78-ата минута.

Фарул заема шесто място във временното класиране с 19 точки, докато Университатя Клуж е с три по-малко на осмо място.