Сливен победи третодивизионния Черноломец Попово с 2:0 в последната си контролна среща преди началото на пролетния полусезон в А група.

Може би с мисъл за невероятните спектакли от хокейния турнир на Олимпиадата във Ванкувър, двубоят на помощното игрище на стадион Хаджи Димитър се игра не в стандартните две полувремена, а в три третини, като за разлика от играта на лед, трите футболни части не бяха по 20 минути, а по 30.

Още в четвъртата минута Александър Тонев центрира в наказателното поле, Мирослав Миндев стреля с глава, топката попадна в Явор Иванов и той откри резултата.

Второто попадение за състава на Драголюб Симонович падна в средата на втората третина. В 41-ата минута Филип Филипов центрира и Миранда с глава удвои резултата.

Сливен посреща Монтана в събота от 14 часа в мач от 16-я кръг на А група. Черноломец Попово ще се съсредоточи върху участието си в Североизточната В група.