ПАОК победи ХИК Хелзинки с 4:2 на стадион „Тумба“ в мач от последния кръг в група „G“ на Лигата на конференциите.

Капитанът на българския национален отбор - Кирил Десподов, започна като титуляр и изигра пълни 90 минути.

Боян Радулович даде аванс на ХИК още в 6-ата минута, но ПАОК бързо изравни чрез Магомед Оздоев.

През второто полувреме домакините вкараха три гола чрез Янис Константелиас, Томас Мург и автогол на Йоона Тойвио, а в края на мача Перпарим Хетемай се разписа от дузпа за крайното 4:2.

След този успех ПАОК завършва на върха на групата с актив от 16 точки и се класира директно за фазата на 1/8-финалите в Лигата на конференциите. Десподов и компания не допуснаха нито едно поражение в 6-те си мача.

ХИК остава последен със само 2 точки в актива си.