На полувремето, ЦСКА - Динамо Киев, 0:0. Двата тима имаха своите шансове за попадание през първото полувреме, но до гол така и не се стигна.

В 11-ата минута ЦСКА бе близо до откриване на резултата. Рафаел Енрике проби по левия фланг и пусна към Тиаго Родригес, който опита късмета си от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата.

Три минути по-късно гол на Дерлис Гонсалес бе отменен. 23-годишният нападател успя да засече центрирана топка от пряк свободен удар и да я мушне във вратата на Черниаускас. Страничният съдия обаче вдигна флага си за засада.

В 37-ата минута отново Гонсалес заплашително напредна по десния фланг и центрира към връхлитащия в наказателното поле Артьом Беседин. Той обаче не успя да се разпише от непосредствена близост.