Левски победи Лацио с 3:2 по повод 100-годишнината на клуба, след като успя да направи обрат от 0:2.

С няколкото ветерани в своя състав "сините", които през първото полувреме излязоха с жълто-червени екипи, започнаха равностойно срещу "римските орли" и дори опитаха да натиснат. "Лациалите", без да влагат максимума от възможностите си, потърсиха ранно попадение на контраатаки. Такова падна във вратата на Пламен Илиев в 14-ата минута. Тогава Тункара завърши бързо нападение на италианския тим, при което Орлин Старокин бе оставен сам срещу двама.

Веднага след попадението започнаха смените. Първи излезе Сашо Александров, отстъпвайки мясотот си на Валери Божинов.

Кейта можеше да вкара втори гол за Лацио, но вратарят Илиев не допусна да бъде прехвърлен.

В 19-ата минута Божинов засече с глава центриране от ляво и успя да хване в крачка противниковия вратар Томас Стракоша. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда зад гърба му. Пак в тази минута терена напусна и Георги Иванов.

Последователно сменени бяха Елин Топузаков, Даниел Боримиров и Христо Йовов, а на тяхно място влязоха играчи от основния състав и "сини" юноши.

Валери Божинов пробва шанса си от фаул, но не застраши вратата на Лацио. В 34-ата минута обаче Какута покачи на 2:0 след индивидуален рейд.

"Рамо" на Левски опита да даде и съдията Георги Йорданов, но пресиленият фаул пред наказателното поле също не бе използван, в този случай от Владимир Гаджев. Станислав Ангелов също опита на два път да стреля от дистанция, но се прояви по-скоро като отдавна приключил с футбола ветеран, отколкото като професионален футболист.

След почивката Левски смени екипите и облече обичайните си "сини" фланелки. Това може би промени и настройката на тима, защото резултатът бе намалнен в 47-ата минута. Младокът Димитров асистира на Макриев, нападателят овладя в наказателното поле с първото си докосване, а с второто прати топката в долния ляв ъгъл на резервата Гериери - 1:2!

В 58-ата минута отново Димитър Макриев попадна в прегръдките на своите съотборници, след като успя да изравни. От границата на наказателното поле нападателят отправи плътен удар отново в левия ъгъл на Гуидо Гериери и опъна мрежата зад гърба му за 2:2.

Малко по-късно резервата Михаил Иванов също се прояви, спасявайки опасен удар към свота врата.

В 67-ата минута играта за миг бе спряна, защото фен на Левски проби кордона от стюарди и нахлу на терена. След този епизод Тункара вкара в мрежата на Мишо Иванов, но попадението не бе зачетено заради засада.

Стефан Велев разтресе гредата в 74-ата минута с диагонален удар от средна дистанция, но топката се върна към терена и опасността бе ликвидирана.

В 76-ата минута прекрасен гол обаче вкара младата надежда Станислав Иванов. Юношата на "сините" впечатли с финта си на границата на наказателното поле и с последвалия безпощаден удар с левия крак, с който резултатът бе обърнат до 3:2.

Гуидо Гериери се прояви на своята голлиния, правейки много трудно спасяване след удар на Божинов.

Преди двубоя 160 бележити спортисти на Левски бяха наградени с почетни плакети под бурните овации от трибуните на Националния стадион. 80 от тях бяха свързани с футбола, а другите 80 - с други спортове.

В ефира на Дарик обявеният за спортист на ХХ век на "сините" Боян Радев сподели своята положителна емоция и призна, че в борбата никога не се е радвал на такава публика, на каквато се радват футболистите.

След излизането на футболистите феновете изпълниха своята юбилейна хореография. Сектор "В" изписа думата "Вековенъ", а след това в Сектор "Б" със златни цифри бе изписано числото "100".