Третодивизионният Струмска слава изпусна да победи на свой терен елитния Черно море в първи мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на България и срещата завърши при равенство 0:0.

Домакините от Радомир играха много смело и не се притесниха от далеч по-именития си съперник, като имаха голови положения и нито за миг не се прибраха в собствената си половина, за да бранят равния резултат.

Както треньорът на моряците Адалберт Зафиров призна след срещата, тимът от Югозападната В група имаше повече чисти ситуации за отбелязване на попадение – 3, срещу две отлични положения за гостите от Варна.

Храбрият тим на Струмска слава не престана да търси победата до самия край на двубоя и на два пъти в последните няколко минути можеше да стигне до победно попадение.

В 85-ата Ерик Славчев можеше да отбележи, но вратарят на Черно море Пламен Колев с мъка изби в корнер.

Във втората минута от добавеното време, след пряк свободен удар Самет Ашимов с глава също имаше шанс да се разпише, но стражът на гостите Колев отново бе на висота и успя да спаси варненци от неприятна загуба.

Похвала заслужава и публиката в Радомир, като на Градския стадион имаше около 350-400 фенове на домакините при цени на билетите от 3 лева.

Реваншът във Варна ще се играе на 24 или 25 ноември.

Струмска слава Радомир: 26 Васил Василев, 2.Иван Спахиев, 3. Самет Ашимов, 6. Димитър Петков, 17. Николай Николов, 16. Румен Гълъбов, 8. Тодор Зюмбулев (77'-18. Деян Стоилов), 5. Стилян Митов, 10. Ерик Славчев, 13. Кристиян Величков (69'-Димитър Райчев), 9. Кирил Йорданов.

Черно море: 22. Пламен Колев, 12. Мартин Дечев, 91. Живко Атанасов, 18. Ивелин Янев, 3. Росен Колев, 23. Симеон Симеонов, 20. Стамен Ангелов (79'-Атанас Илиев), 30. Илиян Капитанов (63 - Ермес Паломино), 6. Бергонси, 14. Георги Божилов, 10. Мирослав Манолов.