Локомотив Пд взе малък аванс пред Локомотив Сф, побеждавайки го с 2:1 в първия четвъртфинален мач за Купата на България.

Ванчо Траянов в 9-ата и Йоан Ласиман в 60-ата бяха точни за пловдивчани, а за столичани вкара Шехуди в 14-ата.

Мачът бе динамичен, хубав, с доста зрители по трибуните, а домакините имаха лек превес почти непрекъснато.

Домакините започнаха мача по-активно и скоро стигнаха до гол. При изпълнение на корнер пред вратата на Локо Пд топката бе избита и „черно-белите“ организираха опасна контра. Камбуров намери по фланга Спас Делев, който шутира силно, но в левия стълб на вратата на Локо Сф, оттам отбитата топка попадна в свободния Ванчо Траянов, който я прати във вратата – 1:0 в 9-ата минута.

Само пет минути по-късно Локо Сф изравни след бърза атака по левия фланг и центриране на Трифонов, което намери главата на Шехуди, който прати топката във вратата за 1:1.

Локомотив Пд продължи да бъде по-активен, търсейки отново да взе аванс, докато столичани действаха по-прибрано, изчаквайки грешки и евентуални свои контри.

Спас Делев бе много активен в атаката на пловдивчани и той постоянно тормозеше защитата на гостите. Най-добрата възможност за нов гол във вратата на Локо Сф през първата част обаче създаде защитникът на „червено-черните“ Траян Траянов, който с глава насочи опасно топката към своята врата, но вратарят Галев отрази опасността с отличен плонж, избивайки в корнер в 33-ата минута.

Три минути по-късно Спас Делев падна твърде леко в наказателното поле на софиянци и Станислав Тодоров логично не отсъди нищо.

Към края на първата част възникна известно напрежение в официалната ложа, където фенове на Локо Пд отправиха обиди към намиращите се там официални гости от столичния клуб. Скоро обаче страстите утихнаха и полувремето приключи 1:1 след бързата размяна на голове.

Локомотив Пд отново започна по-активно и през втората част, като този път Карагерен опита да изпроси дузпа от Станислав Тодоров, но основания за такава нямаше. После Карагерен не успя да завърши добре хубава контра на пловдивчани в 52-ата минута.

В 60-ата минута Локо Пд поведе отново. Центриране отдясно бе посрещнато с глава от Ласиман, вратарят на Локо Сф се намеси неуверено и топката влезе във вратата на гостите за 2:1.

След втория гол на Локо Пд двата съперника започнаха да действат внимателно и да дебнат за грешки на опонента си. До нови такива обаче не се стигна и Локо Пд взе минимален аванс от 2:1 преди ответния двубой.

В добавеното време Здравко Илиев от Локо Пд получи червен картон, след като повали откъсващ се играч на Локо Сф.