Два от тимовете, които са считани за главни фаворити за влизане в професионалния футбол в лицето на Хебър и ЦСКА 1948 се срещнаха в двубой от пресявките в турнира за Купата на България.

Срещата на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик се игра на закрити врата, след като домакините в двубоя бяха наказани заради инцидентите по време на двубоя с Миньор от третия кръг на Югозападната Трета лига.

Тимът от Пазарджик постигна победа след дузпи 10:9, след като в редовното време двата тима завършиха 1:1. Домакините бяха точни с гол на Георги Георгиев в 11-ата минута, а Котев изравни в 19-ата минута.

Във финалната битка в Зона София/Пазарджик и София-област Хебър се изправя следващата сряда срещу тима на Чавдар Етрополе, който би в първия кръг Ботев Ихтиман с 2:0.