Чавдар Етрополе успя да излъже Ботев в пресявките в турнира за Купата на България като победи с 2:0 на стадиона в Ихтиман. Двата тима играха контрола преди две седмици и ихтиманци спечелиха с 3:2,но днес късметът не беше с тях.

Пред около 200 зрители срещата предложи интересен футбол, доста нерви и някак слабо съдийство.

През първата част двата тима създадоха няколко опасности пред двете врати, но голове не паднаха.

През втората част Ботев вдигна оборотите, но чисти голови положения почти липсваха. Ботев имаше една чудесна възможност в средата на полувремето, но вратарят на Чавдар се намеси добре.

Противно на логиката гостите откриха резултата в 74-ата минута на двубоя. Ботев се вдигна на всичко или нищо и окупира вратата на Чавдар, но гол не падаше.

В края на двубоя Чавдар успя да вкара и втори гол в добавеното време на двубоя и победи с 2:0. Така в областния финал в Зона София-област тимът от Етрополе ще играе с Балкан Ботевград следващата седмица.

Ботев направи една добра репетиция преди срещата от втория кръг за първенство на Югозападната Трета лига срещу Хебър, срещата е в събота в Ихтиман.