Левски победи Берое с 4:2 в среща от първенството на дублиращите отбори, която се игра днес на „Герена". Като цяло мачът бе равностоен с доста положения и пред двете врати, съобщава официалният сайт на „сините”.

Левски откри резултата още в 8 минута, след като Саша Симонович засече центриране отдясно на Павел Петков - 1:0. Гостите се възползваха в 20-та минута от грешка в средата на терена на Андреас Васев и изравниха - 1:1.

Пет минути по-късно обаче Левски си върна преднината, след като Васил Панайотов центрира отдясно и защитник на Берое засече топката в собствената си врата - 2:1. В 35-та минута Андреас Васев със самостоятелен пробив отляво доведе резултата до 3:1 за Левски.

След почивката, в 71-та минута Садула от гостите намали на 3:2 след като засече центриране от пряк свободен удар. Две минути по-късно обаче Саша Симонович довкара топката във вратата на Берое след центриране и удар с глава на Стойков и оформи крайното 4:2. Няколко минути преди края на мача Павел Петков от Левски изпусна най-чистото положение в срещата след като сам на празна врата уцели страничната греда.

Състави:

Левски: Ивайло Василев, Георги Никифоров, Георги Ангелов, Кристиян Живков, Георги Недялков, Йордан Костадинов, Павел Петков, Васил Панайотов, Саша Симонович, Николай Иванов, Андреас Васев

Резерви: Александър Димчев, Димитър Шишков, Кирил Димитров, Еди Достов, Йордан Йорданов, Камен Ачов, Владислав Стойков

Треньор: Викторио Павлов

Берое: Димо Христов, Николай Янков, Мирослав Енчев, Димитър Вакавлиев, Георги Динков, Мартин Райнов, Боян Пенев, Милен Митев, Костадин Арнаудов, Антон Огнянов, Ердал Садула

Резерви: Генади Троев, Иван Петков, Христо Христов, Бончо Николаев, Калин Иванов, Георги Божанов, Жельо Желев

Треньор: Петър Колев