Лудогорец победи Торпедо Кутаиси с 1:0 в грузинската столица Тбилиси в първи плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа.

Българският шампион реализира в добавеното време на първата част чрез Вандерсон, но отново не успя да доубие съперника си, който е видимо напълно по силите на лудогорци и под тяхната класа. Но отново станахме свидетели на пропуски, липса на концентрация в някои моменти и недостатъчно настойчивост от лудогорци. Те оставиха някакви мнимимални шансове за грузинците на реванша в Разград идния четвъртък от 20 ч за класирането в групите, гарнирано с 3 милиона евро бонуси, макар Лудогорец да е отявлен фаворит за крайния успех.

ТОРПЕДО КУТАИСИ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Вандесон 45+2

Пауло Аутуори заложи на състава, надвил ЦСКА с 1:0 в последния шампионатен мач и Лудогорец отново стигна до същия резултат в своя полза.

Домакините от Кутаиси бяха отложили три свои мача от вътрешната програма, за да се подготвят оптимално за международното си участие. В състава им титуляр бе българският ляв защитник Лазар Марин.

Мачът започна стряскащо за Лудогорец. След фаул и центриране пред вратата на Лудогорец топката бе изпратена с глава от грузински футболист под плонжа на Броун, но бе вдигнат флаг на страничния съдия за засада и гол не бе зачетен.

В 12-ата минута  Марселиньо отправи хубав удар, но топката мина над гредата на грузинската врата.

Три минути по-късно Мисиджан укроти добре топката и отправи опасен удар към вратата на Торпедо, вратарят Квасхадзе успя да избие в корнер.

В 28-ата минута Кампаняро отправи много опасен удар с глава след корнер, изпълнен от Вандерсон. Топката премина на сантиметри от десния стълб на грузинската врата.

Лудогорец създаде някои положения до този момент, но и домакините отвръщаха с опасни слизания, макар и опасностите да не бяха толкова явни пред вратата на нашия шампион. Но като цяло играта вървеше равностойно.

В 44-ата минута след разбъркване в пеналта на Торпедо топката попадна у Натанаел, чийто силен удар изпрати топката малко над гредата.

Първото полувреме бе напът да завърши 0:0, без Лудогорец да покаже най-добрата си игра, но и без да допусне преднина за грузинците.

И тогава в добавеното време изневиделица изскочи Вандерсон, който нахлу отдясно в наказателното поле на Торпедо и наниза топката във вратата на домакините - нашият тим поведе с 1:0.

В 48-ата минута Долидзе обстрелва вратата на излезлия напред Броун, но топката кацна върху мрежата на вратата - аут.

После Вандерсон отправи  слаб удар, но право в ръцете на грузинския вратар.

В 65-ата минута се разкриха два поредни шанса за Лудогорец. Първо Кешеру изведе с дълъг пас Мисиджан, но вратарят парира удара на холандеца. Веднага след това и Марселиньо стреля, но шутът му беше блокиран.

В 69-ата минута Лудогорец направи нов сериозен пропуск. След удар на Сисиньо вратарят на Торпедо изби лошо, но Кешеру не успя да довкара с глава.

В 74-ата минута Моци спря с картон пробив на съперник, но на опасно място – точно пред наказателното поле. Ударът на Долидзе обаче за щастие намери стената на лудогорци.

До края на се случи нищо кой знае какво. Лудогорец удържа без много усилия минималната си победа с 1:0, но и в този си евромач не бе докрай убедителен през тази кампания.