Равенство 1:1 в Кипър срещу АЕК Ларнака остави Лудогорец далеч от истината и излизането от група А на Лига Европа.

Лудогорец започна много добре и откри чрез Лукоки още в 7-ата минута, доминираше в началните 20 минути, пропусна доста. После от дузпа домакините изравниха чрез Хорхе Ларена, а с надпредването на времето българският шампион играеше все по-слабо и мачът завърши с натиск на АЕК.

Така Лудогорец и АЕК останаха на последните две места с по една точка, а челници са Цюрих с 9 точки и Леверкузен с 6, след 3:2 за швейцарците в другия мач.

Още в третата минута високата преса на Лудогорец бе на път да даде резултат и топката бе открадната в опасна близост до кипърската врата, а след това се озова в нея. Голът на Лудогорец обаче бе отменен заради засада. След първоначално колебание у албанските съдии страничният рефер съобщи на главния, че в зародиша на атаката на българския тим е имало засада.

Но в 7-ата минута вече нямаше прошка. Натанаел изведе чудесно Джоди Лукоки на стрелкова позиция и той изпрати топката в ъгъла – Лудогорец поведе с 1:0.

В 12-ата минута гредата спаси кипърците след удар с глава след корнер на Козмин Моци.

В 15-ата минута, само в рамките на секунди, Кешеру прибърза на два пъти и вместо да комбинира, завърши сам чудесни гоови ситуации и пропусна.

Два поредни корнера пред вратата на българския тим не го смути изобщо и последваха нови две бързи контри, едната от които спряна с цената на груб фаул и жълт картон.

И след толкова положения да вкара и втори гол Лудогорец допусна грешка и тя означаваше дузпа. Моци не изчисти добре една топка и Ренан се сблъска с Тричковски, като го повали. Така в 25-ата минута равенството бе възстановено от дузпата, реализирана от Хорхе Ларена – 1:1.

АЕК изглеждаше много удобен съперник за Лудогорец. Кипърците играеха открито, а отзад оставяха страшно много свободни пространства. Въпросът бе само българският шампион да бъде по-концентриран, защото шансовете му за гол бяха доста.

Голът от дузпа обаче даде импулс за АЕК и Игор Силва отправи слаб удар и право в ръцете на Ренан.

В 44-ата минута хубав удар отправи Лукоки, топката мина на сантиметри над гредата. А веднага след това пред българската врата Ренан спаси опасен удар на Тите и изби в корнер.

Така двата отбора се оттеглиха при равенство 1:1, след катоЛудогорец пропусна доста голови положения, особено в първите 20 минути, когато доминираше явно.

В 49-ата минута хубав удар на Кешеру доведе до корнер за Лудогорец.

В 53-ата минута много добра атака за АЕК завърши с изстрел на Хевел, а топката мина на сантиметри от левия стълб на вратата на Лудогорец.

В 63-ата минута  Тричковски с глава отправи топката над вратата на Лудогорец.

Веднага след това на Ренан се наложи на два пъти да излиза извън пеналта си и го стори с глава успешно.

През втората част мачът се превърна в двуостър, но домакините имаха повече живец и агресия в действията си. АЕК показа различно лице в сравнение с началните 20 минути, в които Лудогорец бе господар на терена. За съжаление това съживяване на домакините бе комбинирано със спад в играта на Лудогорец.

В 73-ата минута Тричковски стреля от удобна позиция право в ръцете на Ренан.

В 88-ата минута Лукоки намери Швиерчок на отлична позиция, но Гонсалес блокира удара му.

.А мачът завърши с надмощие за домакините и ненужен и за двата отбора хикс - 1:1.

А Антони Здравков не започна успешно начело на Лудогорец срещу почти адаша си от тима на АЕК Андони Ираола.

На 8 ноември Лудогорец и АЕК ще се срещнат отново в групата, но вече в Разград.

АЕК ЛАРНАКА - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Джоди Лукоки 71 1:1 Хорхе Ларена 25-дузпа

АЕК /3-4-3/: 25 Тоньо Рамирес, 6 Давид Катала, 18 Гонсалес, 4 Труйолс /72-Акоран/, 19 Йоану, 13 Хевел, 7 Хорхе Ларена, 2 Силва, 11 Тете /83-Жан-Люк/, 99 Яну /63-Флориан/, 12 Тричковски. Старши треньор - Андони Ираола

ЛУДОГОРЕЦ /4-3-3/: 33 Ренан, 4 Сисиньо, 30 Моци, 3 Недялков, 6 Натанаел, 18 Дяков, 10 Кампаняро /62-Горалски/, 84 Марселиньо, 92 Лукоки, 28 Кешеру /83-Швиерчок/, 88 Вандерсон. Старши треньор - Антони Здравков.

СТАДИОН:  GSP, Никозия

СЪДИЯ: Енеа Джорджи /Алб/

Тони Здравков: Можеше да бием с лекота, шансовете стават минимални

Дяков: Отборите в групата ни са коварни