ЦСКА за пореден път показа, че дори когато играе слабо намира начин да си проправи път напред в Европа.

За четвърти път това стана, чрез изпълнения на дузпи. "Червените" вдигнаха успеваемостта си до 80 %, тъй като от 5 такива случая не са успели само веднъж. Това стана през 2003 година, когато треньор на тима пак бе Стойчо Младенов. Тогава ЦСКА отпадна от Торпедо Москва след две ремита от по 1:1, пише Мач Телеграф.

Друг любопитен момент е, че винаги когато се стига до дузпи, червените гостуват във втория мач. В последните 3 години ЦСКА за трети път продължава напред след 11-метрови удари. Така беше и с Рига през 2018-а и Осиек през 2019-а, като с тези два тима бяха разменени по две победи с по 1:0. А първият успех по тази начин на „армейците“ е на четвъртфинал за КНК срещу Рода през 1989 година.