Стана ясно с кого ще играе отборът на ЦСКА в третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите.  Това е хърватският Осиек, който се наложи с минималното 1:0 над полския Погон Шчечин.

В първия мач преди седмица двата тима не успяха да си отбележат гол и всичко остана да се реши тази вечер в Хърватия. Домакините имаха нужда от каква да е победа и в крайна сметка я постигнаха. В герой за Осиек се превърна Ласло Клайнхайзер, който се разписа минута преди края на първото полувреме.

За вицешампиона на Хърватия той е първа европейска победа от сезон 2018/2019 година, когато елиминираха румънския Петрокуб. Двубоят не беше особено зрелищен, но прагматичният стил на Осиек даде резултат и така хърватите ще се изправят срещу столичния тим.

ЦСКА, който по-рано отстрани след дузпи латвийския Лиепая, ще е домакини в първата среща. Датите на мачовете са 5 август, а реваншите – на 12 август.