След историческата победа на Локомотив Пловдив срещу Спартак Търнава с 2:0 на стадиона в парка „Лаута“ вероятният следващ съперник на „смърфовете“ се очертава да е френския Страсбург. Носителят на Купата на Лигата във Франция постигна победа с 3:1 като домакин на израелския Макаби Хайфа в домакинския двубой.

Двубоят започна отлично за гостуващия състав. В 39-та минута Максим Плакушенко отправи силен удар от дистанция, който в рикошира от защитник и заблуди стража на французите.

Само 5 минути по-късно обаче се промени развоя на мача. Аяд Хабаши от Макаби Хайфа си изкара безсмислен червен картон, оставяйки своите с 10 души до края на срещата. От това мигновено се възползва нападателят на Страсбург Людовик Ажорке, който изравни в 45-та.

През второто полувреме френският клуб използва създалото се предимство като отбеляза още 2 попадение за окончателното 3:1. Точни бяха Адриен Томасон в 47-та и Йонас Мартен в 62-та минута.