Отборът на Дебрецен, съперник на Литекс в плейофите за влизане в групите на Лига Европа, загуби с 0:1 при гостуването на Хонвед в Будапеща в среща от 4-ия кръг на унгарското първенство.

Старши треньорът на Дебрецен Андраш Херцег пусна в игра втория състав, като запази титулярите за реванша от турнира Лига Европа в България в четвъртък.

В първия мач Дебрецен взе солиден аванс от 2:0. Унгарците пристигат в Ловеч в сряда, а в другата неделя е дербито с лидера в класирането на техния шампионат - Видеотон.

Именно поради сгъстения цикъл от мачове щабът на Дебрецен предпочете да запази основните играчи за предстоящите два мача. От това се възползва тимът на Хонвед, който нанесе първа загуба на Дебрецен за сезона след точно попадение на Пабло Койра в 22-а минута.

Съставът на Дебрецен срещу Хонвед: Наги, Суч, Шимац, Фодор, Кулчар (46-Рамос), Шпицмулер, Боди, Резеш, Фаркаш (46-Кулибали), Силагай (65-Балайчи).