В мач от квалификационна група 3 за Европейското първенство за младежи през 2009 година, в която се намира и националния тим на България, отборите на Ейре и Черна гора не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1.

Гостите от Черна гора успяха да поведат в резултата на стадион „Териленд” в 68-ата минута на мача след попадение на Божович. Само пет минути по-късно футболистите на Ейре възстановиха статуквото на терена след бърза контраатака. Голът за домакините реализира Анди Киоу.

Както е известно България играе утре срещу втория в подреждането в групата – Португалия.

След днешния двубой временното класиране не претърпя особени промени. Лидер с актив от 19 точки остава тимът на Англия с 19 точки, втори е съставът на Португалия (10 точки), следват отборите на Черна гора (7), Ейре (4) и на последно място България с актив от едва три точки.