Отборът на Локомотив Пловдив се върна на победния път, след като се разправи с ЦСКА и го надви с резултат 2:0 във втория двубой от петъчната програма на последния редовен 26-и кръг в родната efbet Лига. Райън Бидунга откри в 16-ата, а Бирсент Карагарен удвои в 52-ата минута след чудесен удар, с което беше оформен и крайния резултат.

Антон Узунов
89 снимки

И двата тима днес бяха предвождани от нови наставници. За домакините край тъч линията беше Христо Колев-Бащата, който замени начело на "смърфовете" подалия оставка Александър Тунчев. Гостите също бяха без своя наставник Стойчо Младенов, който в предишния двубой срещу Берое първо получи жълт, а след това и директен червен картон, което му коства наказание за следващите три официални срещи.

Тази вечер Локомотив показа страхотна игра, беше по-добрият отбор на терена през всичките 90 минути и съвсем заслужено стигна до успеха. "Червените", от своя страна, изигрха пореден разочароващ мач, в който не показаха, че са готови да се борят с Лудогорец до края на шампионата за титлата.

Така ЦСКА вече изостава от "орлите" на девет точки, а шамипоните играят своя мач от кръга в събота срещу Берое. До края на сезона остават само пет срещи. Тимът на Локо Пловдив пък вече има 32 точки и заема седмата позиция в класирането.

Карагарен посвети успеха на Александър Тунчев и неговия щаб​

Срещата започна с опит за натиск от страна на гостите, които отпраиха и първия удар към една от двете врати. Това стори Георги Йомов в третата минута, който получи отдясно в наказателото поле, но топката премина покрай лявата греда на Илко Пиргов.

Постепенно Локомотив изравни играта и успя да открие резултата с първия си удар в мача. В 16-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Райън Бидунга беше оставен съвсем сам и с глава нанесе точен удар и не остави шансове на Густаво Бусато - 1:0.

Попадението даде импулс на домакините, които можеха да удвоят пет минути по-късно. Петър Витанов беше изведен отляво на фланга и от аутлинията комбинира с капитана Димитър Илиев, който стреля без забавяне, но този път Бусато изби.

ЦСКА създаде първата си реална голова ситуация в 29-ата минута, когато Федерико Варела напредна в половината на Локомотив и раздаде надясно за Йомов, който пък центрира в наказателното поле. Там, около точката за дузпа, Жорди Кайседо се извиси и стреля с глава, но неточно покрай вратата.

В 37-ата минута пловдивчани осъществиха много опасна атака отляво, като Йосип Томашевич стигна до аутлинията на границата на малкия пеналт и пробва подаване по земя, но Томас Лам изчисти с шпагат.

На почивката беше извършена смяна в състава на ЦСКА - Иван Турицов отстъпи мястото си на Греъм Кери.

Локомотив удари за втори път в 52-ата минута след отлична атака. Димитър Илиев комбинира с Бирсент Карагарен, който овладя топката, преодоля отдясно в наказателното поле Мено Кох и след това отправи бомбен удар в близкия ъгъл на Бусато, който не се беше позиционирал по най-добрия начин – 2:0.

ЦСКА стигна до първия си точен удар в 55-ата минута. Тогава Жорди Кайседо отклони с едно докосване за Федерико Варела, който стреля от дъгата пред наказателното поле, но в ръцете на Пиргов.

В 64-ата минута резервата Греъм Кери стреля от далечна дистанция, но без проблем за Пиргов, който улови.

В следващите минути темпото на игра спадна значително с оглед на резултата. В 78-ата минута Димитър Илиев засече с глава центриране от корнер, но топката излезе в аут.

До края на срещата и двата отбора не създадоха нещо запомнящо се и победата отиде в актива на "черно-белите" от Пловдив.

FT | ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – ЦСКА  2:0

1:0 Райън Бидунга 16'

2:0 Бирсент Карагарен 52'