Станислав Шопов се отличи с две попадения и асистенция при категоричния успех на ЦСКА над Берое с 3:0 в мач от 23-ия кръг на родната efbet Лига. Пловдивчанинът изигра отличен двубой на „Васил Левски“, като откри резултата след само три минути игра след топовен шут към вратата на старозагорци. След малко повече от половин час той асистира към Матиас Фаетон, който удвои актива на „червените“, а две след подновяването на второто полувреме Шопов прониза Артур Мота за трети път в срещата.

Заралии пък играха с човек по-малко от 17-ата минута на двубоя в столицата, след като с директен червен картон беше изгонен Франко Минго за задържане на Фернандо Каранга.

Успехът увеличи актива на отбора, воден от Нестор Ел Маестро, до 48 точки. Точно толкова има и Лудогорец, ала „орлите“ са с два мача по-малко от столичани, докато лидерът Черно море е с 51 и също две срещи повече спрямо разградчани. Берое остана 11-и с 25 точки, но по-тревожен е фактът, че старозагорци са вече в серия от пет поредни мача без победа в родния шампионат.

startphoto.bg
100 снимки

След само три минути игра "червените" дръпнаха напред в резултата. Топката беше центрирана от корнер, а Фернандо Каранга остана под нея. След това работата в защита на гостите беше много лоша и с лекота топката отиде към Станислав Шопов. Левичарят въобще не се забави и стреля директно от въздуха с левия крак, като не остави никакъв шанс на Артур Мота, за да открие - 1:0.

ЦСКА продължи с първоначалния си натиск и в осмата минута бе близо да удвои превеса си. Тобиас Хайнц изведе Джонатан Линдсет в наказателното поле на Берое, а той с пета върна леко за Фернандо Каранга. Бразилецът овладя и елиминира бранител на Берое, след което обаче не отправи завърващ удар, за да се намеси вратаря Артур Мота.

След 17 минути игра пък Берое остана с човек по-малко след лоша грешка в отбрана. Старозагорци разиграха с къси подавания пред своето наказателно поле и топката стигна до Франко Рамос. Капитанът на Берое действа много лошо технически, което позволи на Фернандо Каранга да го атакува и бразилецът да вземе владението.

След това последва задържане с двете ръце от бранителя на гостите, което принуди Георги Кабаков да изгони капитана на заралии. Тибо Вион стреля силно от свободния удар след червения картон, а Артур се намеси и спаси. В 29-ата пък ЦСКА имаше възможност да покачи актива си, след като Амос Юга намери отлично Фернандо Каранга в наказателното поле на Берое. Бразилецът отправи удар с глава, който обаче беше сравнително лек и Артур Мота спаси.

Домакините успяха да покачат актива си с петия точен изстрел към вратата на Берое в 32-ата минута. Станислав Шопов даде страхотен извеждащ пас зад отбраната на Берое към Матиас Фаетон. Той остана диагонално срещу Артур Мота и със силен изстрел прокара топката между краката на стража за 2:0.

Малко след това Берое можеше да намали пасива си, след като Юрген Матай получи разтежение в задната част на бедрото и падна. Това позволи на Трибуле да комбинира със Себастиан Вия, чийто удар беше блокиран. В следствие на контузията Махмутович влезе на мястото на Матей.

В 39-ата минута пък Станислав Шопов стреля от малък ъгъл отдясно, но топката премина на дистанция от вратата на Артур. Две по-късно Мартин Стойчев центрира отдясно за Фернандо Каранга, който не се нагласи добре, но все пак отправи удар с глава, който отиде над напречната греда.

Две след подновяването на играта домакините вкараха трети гол в мача, след като резервата Улаус Скаршем даде отличен пас вляво за Матиас Фаетон. Той пък пусна по земя успоредно към Станислав Шопов, който от движение препарира Артур Мота - 3:0.

В 51-ата минута Матиас Фаетон проби отляво навътре и отправи много силен удар към старозагорската врата, но Артур Мота изби ефективно. След малко повече от час игра Улаус Скаршем получи на дъгата и финтира бранител на Берое. Норвежецът отправи тежък удар, който беше отразен от Артур Мота.

Двадесет преди края на срещата Станислав Шопов даде извеждащ пас вдясно към Данило Асприля. Колумбиецът остана диагонално срещу Артур и стреля, но топката премина край десния страничен стълб на Берое. Минута след това Улаус Скаршем подаде къс пас към Тобиас Хайнц, който шутира от движение, но Мота направи спасяване в тази ситуация.

Осем преди изтичането на редовното време Густаво Бусато направи две намеси, след като първо блокира удар на Джани Политино, а секунди след това отрази удар на Сагардия. В 87-ата Фернандо Каранга се озова срещу Артур Мота в наказателното на Берое. Бразилецът преодоля вратаря на старозагорци,  но той нямаше късмет, за да се стигне до четвърти гол за ЦСКА в мача.

FT/ ЦСКА - БЕРОЕ 3:0

1:0 Шопов 3', 2:0 Фаетон 32', 3:0 Шопов 47'

Стадион: "Васил Левски" (София)

Рефер: Георги Кабаков (София)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 20. Мартин Стойчев, 2. Юрген Матей (К), 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион - 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов - 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 25. Димитър Евтимов – 3. Сейни Санянг, 4. Мено Кох, 7. Улаус Скаршем, 13. Браян Кордоба, 17. Емануел Шакич, 14. Тобиас Хайнц, 30. Данило Асприля, 22. Енес Махмутович

Треньор: Нестор Ел Маестро

Берое: 1. Артур Мота - 15. Енцо Еспиноса, 4. Франко Минго (К), 5. Лучано Скуадроне, 18. Хуан Пабло Саломони - 19. Карлос Алгара, 10. Франсиско Политино, 24. Стефан Гаврилов - 11. Уерик Каетано, 22. Себастиан Вия, 91. Вини Трибуле

Резерви: 23. Димитър Алтънов, 3. Станислав Йовков, 98. Роналдо Камара, 25. Муса Диало, 14. Викторио Вълков, 7. Федерико Санети, 21. Дамян Йорданов, 8. Хавиер Силго, 9. Франсиско Сагардия