Отборът на Славия е новият лидер в efbet Лига, след като победи по изключително инфарктен начин ЦСКА 1948 с резултат 2:1 във втория двубой от шестия кръг на шампионата. Радослав Кирилов откри резултата след половин час игра, но Георги Ангелов изравни в 73-ата минута. Кирилов обаче донесе успеха за домакините след гол от дузпа в 97-ата минута. "Червените" трябваше да играят с човек по-малко от 71-ата минута, когато бе изгонен Костадин Илиев

Антон Узунов
32 снимки

Срещата можеше да се развие по съвсем различен начин, след като още във втората минута "червените" удариха греда. След това обаче домакините взеха инициативата и поведоха преди почивката, а през втората част контролираха темпото. Двадесет минути преди края на срещата ЦСКА 1948 остана и с човек по-малко. Въпреки това те се върнаха в двубоя секунди след това и заиграха доста добре с 10 души и имаха отлични шансове дори и за обрат. В самия край на сблъсъка Славия обаче получи дузпа, която бе реализирана и тимът на Златомир Загорчич се поздрави с успеха.

По този начин Славия излезе начело в класирането, който събра 13 точки - с две повече от Черно море и Ботев. "Моряците" обаче са с мач по-малко и могат да си върнат лидерската позиция. ЦСКА 1948 пък остава на последно място в класирането с едва една точка. След паузата за национални отбори "белите" гостуват на ЦСКА, докато "червените" приемат отев Враца.

Гостите стартираха много добре и можеха да поведат още във втората минута, когато обаче удариха греда. Топката бе изритана в половината на домакините, където Денислав Александров изведе Георги Русев на добра позиция. Крилото надбяга Георги Вълчев и прокара топката покрай Светослав Вуцов, но тя се отби от лявата греда на „белите“.

В 14-ата минута Калоян Кръстев стреля, но много слабо и неточен.

Две минути след това се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите, но последваха само два блокирани удара.

В следващите минути Славия имаше териториално предимство, но до опасности пред вратата на Наумов не се стигаше.

След точно половин час игра "белите" откриха резултата. Андреа Христов предостави прекрасно подаване отдясно в наказателното поле, където на далечната греда Радослав Кирилов изпревари Стивън Кирилов и с глава засече във вратата на Наумов – 1:0.

В 41-ата минута Славия поиска дузпа, след като Димитър Пиргов игра с ръка в наказателното поле, но след проверка със системата ВАР, съдията прецени, че ситуацията не предполага посочване на бялата точка.

На почивката беше извършена промяна в състава на гостите. Марио Дилчовски замени Стивън Кирилов.

В 50-ата минута Георги Русев стреля от дъгата пред наказателното поле, но покрай дясната греда на Вуцов.

През втората част темпото на игра спадна и ситуации пред двете врати липсваха.

В 71-ата минута ситуацията за гостите стана много тежка. Втори жълт и съответно червен картон за Костадин Илиев заради грубо нарушение срещу Тони Тасев.

Само две минути след това обаче те успяха да изравнят резултата след великолепно попадение. Гостите организираха добра атака отляво, като разиграха добре пред наказателното поле, а Антон Бакалов комбинира с Ангелов, който необезпокояван шутира от около 30 метра по тревата и намери долния ляв ъгъл на Вуцов за 1:1.

Славия можеше отново да поведе секунди след изравняването. Топката бе изсипана пред наказателното поле на гостите, където никой не игра с нея и тя попадна в Ради Кирилов, който влезе в пеналтерията и шутира, но над вратата, като е имало и рикошет в играч на  „червените“.

В 83-ата минута Славия имаше нов шанс, но двойно спасяване направи Наумов. Тони Тасев засече с глава центриране на далечната греда, но Наумов беше покрил близкия си ъгъл и спаси. Топката попадна в Ертан Томбак, който шутира извън наказателното поле, но отново Наумов се намеси и изби в корнер.

Минута преди края на редовното време ЦСКА 1948 имаше страхотна възможностда обърне резултата. Топката бе центрирана от корнер, но беше изчистена. Тя обаче попадна в Ангелов, който стреля силно, но покрай дясната греда на Вуцов, като е имало и рикошет.

В 93-ата минута Симеон Петров засече с глава центриране от корнер, но над вратата на Вуцов. Минута след това Емил Стоев стреля, но неточно.

Истинската драма обаче настъпи в шестата от петте добавени минути на двубоя, когато Славия получи право да изпълни дузпа. Владимир Гогов спъна Ерол Дост, който получи в наказателното поле от Тони Тасев и главният съдия отсъди наказателния удар. Ради Кирилов се зае с изпълнението и реализира, като по този начин донесе трите точки и първото място в efbet Лига за своя тим.

FT | СЛАВИЯ – ЦСКА 1948 2:1

1:0 Радослав Кирилов 30'

1:1 Георги Ангелов 73'

2:1 Радослав Кирилов (дузпа) 90+7'

Червен картон: Костадин Илиев 71'

Стартови състави на двата отбора:

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов – 55. Андреа Христов (к), 23. Емил Виячки, 77. Георги Вълчев, 3. Ертан Томбак, 71. Емил Стоев, 17. Ерол Дост, 7. Петер Макрилос, 88. Тони Тасев, 10. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев

Старши треньор: Златомир Загорчич

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – 55. Марио Дилчовски, 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 4. Ангел Лясков, 25. Георги Ангелов, 64. Владимир Гогов, 10. Георги Русев, 11. Денислав Александров, 98. Валентин Йосков