Отборът на ЦСКА срази този на ЦСКА 1948 в един изключително напечен и „оплискан“ с червено мач от осмия кръг в efbet Лига. ЦСКА стигна до успеха до 2:1 след обрат в изключително напрегнат сблъсък, игран на „Българска армия“.

И трите попадения в центъра на София паднаха през второто полувреме, като първо тимът на ЦСКА 1948 взе предимство, след като Ангел Бастунов откри в 53-ата минута. Дванадесет преди края на срещата Иван Турицов изравни резултата от дузпа след игра с ръка на Елитон Джордж в наказателното поле на домакина, след което Брадли Де Йонер отправи изключителен удар с левия крак, правейки безпомощен Даниел Наумов и по този начин остави точките при ЦСКА.

Така ЦСКА 1948 допусна първа загуба през сезон 2022/2023, като тимът остава на първото място с оглед точките и головата си разлика у нас. ЦСКА се изкачи до третото място с 16 пункта, като пред тима на Саша Илич са Лудогорец и именно понеделнишкия му съперник.

ЦСКА - ЦСКА 1948

източник: sofascore.com

LAP.bg
100 снимки

Срещата започна с изключително неприятни сцени на "Армията", след като домакинските фенове опитаха да изгонят официалните лица на ЦСКА 1948 от стадиона. Напук на първоначалните грозни събития на "Българска армия", мачът продължи, а ЦСКА 1948 създаде първата голяма ситуация в мача. Гостите организираха добра атака отляво, след което топката се озова у Ангел Бастунов, чийто шут по земя беше отразен от Густаво Бусато.

Десислава Комарова
93 снимки

В 21-ата минута се откри страхотен шанс за гостите. Изключително ужасяваща грешка от Мено Кох при изнасянето на топката се видя, а Георги Русев опита да прехвърли Густаво Бусато. Вместо това, българинът подаде към Ангел Бастунов, който протегна крак, за да довкара топката в опразнената врата, но прати топката в право десния страничен стълб на бразилския страж на ЦСКА.

Маурисио Гарсес имаше добра възможност да открие резултата на "Армията", след което му бе пласирана топка вляво по нападението на домакините. Латиносът се зачуди какво точно да стори, след което опита да потърси Брайън Морено, но пасът му беше ужасно лош за неговия съотборник, след което отбраната на ЦСКА 1948 изчисти силно напред. Десет преди края на първата часст Брайън Морено опита удар от средна дистанция, ала встрани.

Пет преди края на първата част Линдсет с лекота преодоля Карлос Охебе и видя Маурисио Гарсес. Той опита да даде успореден пас към Дюкенс Назон, ала нападателят на ЦСКА се забави доста спрямо подаването и пропусна да порази вратата на госта. След почивката абсолютно всички хора от ЦСКА 1948, които имаха отредени места на "Българска армия", напуснаха стадиона след това, което понесоха на "Българска армия".

Любо Пенев направи промяна на почивката, вкарвайки в игра Радослав Кирилов, от който именно дойде нужния пас, за да се посече противниковата врата. Той премина с лекота край Иван Турицов, а Мено Кох не затвори достатъчно добре Ангел Бастунов, след което гостите поведоха в резултата.

В 59-ата хората на стадиона и пред телевизорите видяха мощен удар на Иван Турицов, който прелетя над напречната греда. В 70-ата Иван Турицов даде прелестен извеждащ пас към резервата Бамба. Той овладя в наказателното поле на ЦСКА 1948 и шутира, но с крак Даниел Наумов отрази.

В 73-ата минута удар на Амос Юга беше блокиран с тяло от Реян Даскалов, който правеше страхотен мач за своя тим. Секунди след това се видя страхотна намеса от Даниел Наумов, който отрази удар с левия крак на Джонатан Линдсет. Елитон отскочи и игра с ръка в наказателното поле на ЦСКА, след което Гидженов отиде до ВАР-монитора, за да отсъди дузпа за домакина. След това Иван Турицов се "нагърби" с изпълнението, за да може да реализира в обратния ъгъл на Даниел Наумов за 1:1.

Две преди края на редовното време Брадли Де Нойер отбеляза изключително красив гол, обръщайки резултата в полза на неговия отбор. Тимът на домакините продължи да доминира с топката, а две минути преди края с левия крак матира Наумов със страхотен изстрел - 2:1 за ЦСКА.

Нервите между двата отбора дотегнаха екстремно много, а в последната минута от редовното време бранителят на ЦСКА 1948  Елитон Джордж избута дете, което гонеше топките на "Армията" и след тази чутовна глупост беше изгонен директно.

Това беше и последният по-интересен момент от двата отбора в срещата, като през шестте минути, дадено добавено време от Гидженов, не се видя нищо вълнуващо и домакинът спечели трите точки.

FT / ЦСКА - ЦСКА 1948 2:1

0:1 Ангел Бастунов (53)

1:1 Иван Турицов (78-дузпа)

2:1 Брадли Де Нойер (88)

Рефер: Радослав Гидженов (Пловдив)

Стадион: "Българска армия" (София)

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 4. Мено Кох, 2. Юрген Матей (К), 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон, 21. Амос Юга, 7. Джонатан Линдсет, 28. Браян Морено, 27. Маурисио Гарсеs, 9. Дюкенс Назон

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 15. Тибо Вион, 16. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 30. Дауда Бамба

Треньор: Величко Капланович

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 14. Елитон, 2. Джонатан Перейра, 6. Карлос Охене, 18. Ивайло Чочев, 58. Октавио, 7. Марио Топузов, 20. Ангел Бастунов, 10. Георги Русев

Резерви: 33. Генадий Ганев, 3. Стефан Цонков, 4. Ангел Лясков, 11. Денислав Александров, 24. Лазар Марин, 39. Парвиз Умарбаев, 99. Радослав Кирилов