Отборите на Славия и Пирин не успяха да излъчат победител в двубоя помежду си  от 10-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадион „Славия” в Овча купел завърши при резултат 1:1, а това е  първа спечелена точка като гост от „орлетата” от началото на сезона в елита.

И двата гола в мача паднаха през второто полувреме, като гостите откриха чрез рожденика Станислав Костов, но само две минути по-късно Емил Виячки изравни, което се оказа и крайния резултат в мача.

Славия Пирин

източник: SofaScore

Двубоят в столицата предложи много единоборства и прекъсвания на играта, като двата тима завършиха сблъсъка с цели девет жълти картона.

След равенството днес Славия излезе на втора позиция във временното класиране, изпреварвайки Лудогорец, който е и с цели три мача по-малко. Пирин пък е последен в таблицата.

• Вижте кой е Играч на мача

Мачът започна с отлична възможност за Пирин. Не бяха изминали и две минути, когато Мохамед Брахими имаше прекрасен шанс да открие резултата. След хубав пробив на Манолев отдясно, топката бе центрирана успоредно на голлинията, а Брахими не успя да стреля точно от непосредствена близост пред Вуцов.

Постепенно Славия успя да наложи териториален превес, но без да стига до сериозни опасности пред вратаря на гостите Петър Петров. От своя страна гостите имаха още един шанс, създаден от Станислав Костов, който стреля от далечна дистанция, но Светослав Вуцов плонжира и успя да избие.

Антон Узунов
40 снимки

В 33-ата минута домакините от Славия стигнаха до най-чистото си положение през първото полувреме. След грешка при изнасянето на топката от страна на Пирин, Тони Тасев се понесе по дясното крило и веднага комбинира с Радослав Кирилов пред наказателното поле. Атакуващият футболист на „белите” стреля, но след лек рикошет топката срещна десният страничен стълб на вратата. Това бе пета греда за Славия от началото на сезона.

Последваха силни минути за Пирин, в които обаче вратарят на домакините Светослав Вуцов показа голямата си класа. Сарокин открадна топката в центъра на терена и комбинира отдясно със Станислав Костов. Нападателят пое и стреля силно с десния крак, но стражът на Славия изби в корнер.

След последвалото разиграване от ъгловия удар, Пирин имаше нов шанс да обстрелва вратата на домакините. Този път Стилиян Николов пробва късмета си, но и неговият изстрел бе отразен от Вуцов.

Първото полувреме завърши с точен изстрел на сметката на Тони Тасев, който обаче попадна право в ръцете на вратаря Петър Петров.

На почивката старши треньорът на домакините Златомир Загорчич предприе две смени в състава си, пускайки в игра Емил Стоев и Петер Макрилос, които замениха съответно Камело Нгуена и Мартин Сораков.

В 58-ата минута домакините имаха нова възможност да обстрелват вратата на гостите от Благоевград. „Белите” стигнаха до пряк свободен удар пред наказателното поле на Пирин, а с изпълнението му се нагърби Иван Минчев. Халфът стреля много технично, но топката профуча покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Петър Петров.

Резултатът в срещата бе открит от рожденика Станислав Костов в 67-ата минута. След кошмарна грешка на Емил Виячки в отбрана, Станислав Манолев отне и се понесе по лявото крило, навлезе в наказателното поле и предостави топката на Костов, който на празна врата реализира за 1:0.

Радостта на гостите обаче трая само две минути. Грешникът Виячки изкупи вината си по най-добрия начин, реализирайки във вратата на гостите за 1:1. Бранителят се разписа с глава след центриране от ъглов удар.

FT / СЛАВИЯ – ПИРИН 1:1 Програма Резултати Класиране

1:0 Костов 67', 1:1 Виячки 69'