Капитанът на младежкия национален отбор Християн Петров за първи път в кариерата си сложи лентата в ЦСКА. Това се случи през втората част на вчерашния двубой с Берое и така той стана петият капитан на "червените" от началото на сезона.

В мача със старозагорци "червените" бяха изведени от Юрген Матей, но той получи контузия и напусна принудително в 38-ата минута. Лентата премина на ръката на втория капитан Амос Юга, който обаче бе сменен на почивката, за да бъде предпазен от жълт картон.

Тобиас Хайнц, който през сезона също е получавал тази роля, пък още не се бе появил в игра и затова лентата бе дадена на 21-годишния бранител.

Този сезон Иван Турицов изведе ЦСКА при победата с 1:0 над Крумовград във втория кръг. После той се въвлече в скандал с фенове след загубата с 0:2 от Сепси в Европа и лентата му бе отнета.