Отборът на Берое допусна домакинско поражение от Черно море с резултат 0:2 в мач от 3-ия кръг на efbet Лига. Родриго Енрике откри за гостите в 47-ата, а Файсел Касми оформи крайния резултат в 56-ата минута.

Marin Bonev / LAP.bg
24 снимки

Двата отбора си разделиха по едно силно полувреме, каото домакините можеха рано-рано да излязат напред в резултата, но само отличните намеси на вратаря Георги Георгиев запази нулевото равенство до почивката. В самото начало на вторите 45 минути Черно море удари, което им даде необходимата увереност и бързо след това затвърдиха силното си представяне с второ попадение. До края "заралии" се хвърлиха в предни позиции и на свой ред създадоха няколко стопроцентови ситуации, но не успяха да отбележат и почетно попадение.

С този успех възпитаниците на Илиан Илиев се изкачиха на чело във временното класиране, след като събраха 7 точки, колкото има и втория Ботев Враца, но заради по-добрата си голова разлика "моряците" са на първа позиция. Те продължават да нямат и допуснато попадение в своята врата. Берое остава четвърти с актив от 6 точки. В следващия кръг варненци приемат Локомотив Пловдив, докато старозагорци гостуват на Славия.

Отзивите след двубоя:

Илиан Илиев разкри причината за успеха над Берое: Усилията ни в защита дадоха резултат в атака​

Петър Колев: Доминирахме, но заспахме за 15 минути в мача​

Родриго: Изиграхме мача умно

Домакините стартираха ударно и само в рамките на пет минути имаха три отлични ситуации да поведат в резултата. В четвъртата минута Кийлън Лебон проби отляво и пусна пас в наказателното поле, където защитник на гостите протегна крак. Топката обаче попадна в Илиян Стефанов, който стреля технично по тревата от границата на наказателното поле, но топката се отби от лявата греда на Георги Георгиев. Кълбото стигна до Абубукар Тунгара, който шутира, но този път Георгиев изби над гредата в корнер.

След изпълнението на корнера пък отново Тунгара засече, този път с глава, като насочи топката под гредата, но отново стражът на „моряците“ се намеси решително и изби над вратата.

След силните първи минути за Берое, страстите на стадиона в Стара Загора утихнаха. Домакините продължиха да имат повече притежание на топката, но до нови ситуации пред Георгиев не с стигаше. Черно море пък отбеляза във вратата на Нордин Бакер чрез Родриго Енрике в 16-ата минута, но попадението беше правилно отменено заради очевидна засада.

В 25-ата минута "моряците" създадоха първата си реална голова възможност. Файсел Касми опита удар в наказателното поле, който бе блокиран. Топката обаче попадна в Родриго Енрике, който залъга противников играч и шутира опасно по диагонала, но с отлична реакция се отличи вратарят Бакер.

Минута след това Илиян Стефанов пробва да изненада Георгиев от далечна дистанция, но стреля твърде високо над вратата.

Две минути преди края на първата част Тунгара бе намерен отдясно в наказателното поле и веднага шутира, но слабо и в ръцете на Георгиев.

Черно море стартира вихрено втората част и успя да поведе в 47-ата минута. Файсел Касми напредна в половината на Берое и изведе капитана Васил Панайотов отдясно в наказателното поле. Халфът пусна хитър пас по тревата, Камен Хаджиев не успя да изчисти, а Родриго Енрике засече с десния крак от около точката за дузпа и намери долния ляв ъгъл на Бакер – 0:1.

Голът даде необходимия импулс в играта на гостите, които скоро след това изненадаха за втори път старозагорци. В 56-ата минута Файсел Касми подхвана атака за Черно море, който пусна чудесен извеждащ пас за Стефан Велев отдясно. Бившият футболист на Левски и Славия стигна до наказателното поле и центрира. Вратарят Бакер не прецени добре излизането си и не успя да боксира по най-добрия начин, като топката стигна до Касми, който стреля и между краката на стража тя попадна във вратата му за втори път.

Първият шанс за "заралии" през втората част дойде в 65-ата минута. Тогава Кукула изведе резервата Омар Камара отдясно в наказателното поле, след което залъга технично съперник и подаде обратно за Кукула, който стреля от границата на малкия пеналт, но бе блокиран от Пабло Гарсия и топката излезе в корнер.

В 71-ата минута Виктор Попов стреля от дистанция, но слабо и покрай вратата.

В следващите минути обаче Берое натисна сериозно и имаше три отлични възможности да намали резултата. Първо, в 74-ата минута, те имаха претенции за дузпа. Тогава Виктор Попов даде много спорен пас към Влатко Дробаров, което позволи на Кукула да отнеме и да излезе сам срещу вратаря, преодоля го, но след това северномакедонецът леко побутна нападателя на домакините, който падна и веднага поиска дузпа. Ситуацията беше разгледана със системата ВАР, а главният съдия Волен Чинков реши, че няма достатъчно основания да отсъди наказателен удар.

В 75-ата минута "заралии" удариха греда. Кукула отправи страхотен техничен удар директно от фаул, като топката се отби от напречната греда и тупна пред голлинията, но попадение нямаше, тъй като кълбото не бе преминало с целия си обем линията.

Минута след това пък Омар Камара се пребори във въздуха за топката, овладя я и напредна към наказателното поле, където залъга съперник и стреля силно, но Георгиев спаси.

Черно море отговори минута по-късно, когато Родриго Енрике влезе отдясно в наказателното поле и шутира, но покай вратата.

В 90-ата минута Жозе Гомеш прати топката във вратата на Берое за трети път, но попадението беше отменено заради засада. Системата ВАР потвърди решението.

До края на двубоя нови ситуации липсваха и Черно море продължи с победния си ход и оглави временното класиране.

FT | БЕРОЕ – ЧЕРНО МОРЕ 0:2

0:1 Родриго Енрике 47'

0:2 Файсел Касми 56'

Жълти картони: Пабло Гарсия (Черно море) 15' , Родриго Енрике (Черно море) 31'

Стартови състави на двата отбора:

БЕРОЕ (4-3-3): 1. Нордин Бакер – 2. Джуниет Али, 26. Камен Хаджиев, 6. Александър Цветков (к), 5. Омар Сако - 8. Илиян Стефанов, 27. Абубукар Тунгара, 16. Симеон Мечев - 20. Стив Фуртадо, 7. Ерсон Диас Коста - Кукула, 21. Кийлън Лебон

Старши треньор: Петър Колев

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): 22. Георги Георгиев – 2. Цветомир Панов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов - 77. Стефан Велев, 71. Васил Панайотов, (к) - 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 29. Файсел Касми - 72. Родриго Енрике

Старши треньор: Илиан Илиев