Ботев Пловдив победи Пирин с 4:2 в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. Антоан Бароан изведе напред "канарчетата" в 27-ата минута. Бароан бе точен от дузпа, за да удвои преднината на гостите.

"Орлетата" възстановиха равенство с две бързи попадения в края на първото полувреме. Първо се стигна до автогол на Виктор Генев, а след това Чебраил Макрецкис бе точен за 2:2.

Второто полувреме на срещата започна със светкавичен гол на Антоан Бароан, който бе отменен заради засада. В 64-ата минута обаче Ботев излезе отново напред в резултата след автогол на Александър Дюлгеров. Антоан Бароан оформи своя хеттрик в 75-ата минута.

Така Ботев Пловдив стигна до победата след шест мача без успех в българския шампионат. Към момента "канарчетата" заемат десетото място в класирането с 32 точки, докато Пирин е на 14-ата позиция с 21 пункта.

start-photo.bg
100 снимки

В 5-ата минута футболистите на Пирин комбинираха добре, а Андрей Йорданов пусна пас по земя, който пресече наказателното поле. Топката стигна до Кондраков, който стреля от ръба на пеналтерията. Пред голинията защитник на Ботев се намеси, за да избие удара.

Минута след това далечен удар срещна футболист на "канарчетата" и излезе в корнер. Домакините обаче не успяха да застрашат вратата на Хидайет Ханкич от ъгловия удар.

Ботев Пловдив погледна към вратата на Янко Георгиев в 11-ата минута. Виктор Генев бе намерен след центриране, но той не успя да насочи топката точно. Секунди по-късно Антоан Бароан шутира от дистанция, но и той не намери целта.

Мартин Смоленски бе близо до това да излезе на страхотна голова позиция в 15-ата минута, но защитник на Ботев успя да го затвори, а след това Ханкич улови.

Три минути по-късно Антоан Бароан опита нов изстрел от границата на наказателното поле, който този път бе точен, но стражът на "орлетата" се намеси отлично.

В 24-ата минута Бароан получи пас във вътрешността на наказателното поле на Пирин и опита директен изстрел по земя, който мина встрани от левия страничен стълб. Мигове след това нова опасност пред вратата на "орлетата" доведе до тежък сблъсък между Самюел Акере и Янко Георгиев. Стражът все пак продължи игра без проблеми.

Три минути след това Антоан Бароан и Дилан Мертенс комбинираха отлично отдясно, а вторият прати центриране около бялата точка в пеналтерията. Стражът на Пирин Янко Георгиев излезе напред, за да се намеси, но не го направи убедително и топката попадна отново в Бароан, който се възползва от тази грешка и откри резултата в полза на "канарчетата".

В 29-ата минута пък Чебраилс Макрецкис се забави с влизането си и извърши нарушение в собственото си наказателно поле, а Драгомир Драганов отсъди дузпа. Антоан Бароан превърна наказателния удар в попадение - 2:0 за Ботев Пловдив.

Пет минути преди края на първото полувреме Пирин получи шанс да изпълнява корнер. Отново обаче не се стигна до нещо по-опасно за Ханкич. След това последваха още няколко центрирания в наказателното поле на "канарчетата", но гостите се справиха с тях.

В 44-ата минута Пирин се върна в мача след автогол на Виктор Генев. Защитникът прати топката в собствената си врата след остро центриране по земя на Вячеслав Велев.

В добавеното време на първото полувреме Макрецкис се реваншира за дузпата с красив гол. Домакините комбинираха добре, като атаката започна именно от халфа. След това получи в наказателното поле, завъртя се и стреля, пращайки топката в мрежата на Ханкич за 2:2.

Второто полувреме започна със светкавично попадение на Антоан Бароан. Радостта на нападателя продължи кратко, тъй като флагът на страничния съдия бе вдигнат за засада, а попадението беше отменено.

В 54-ата минута Красиан Колев си опита късмета с изстрел от сериозна дистанция, но топката мина встрани от вратата на Янко Георгиев.

Десет минути по-късно Чебраилс Макрецкис получи страхотен шанс да осъществи пълния обрат. Той бе изведен от Венци  Бенгюзов на чиста стрелкова позиция, но Хидайет Ханкич излезе напред и се намеси отлично, за да откаже футболиста на домакините.

В 64-ата минута Ботев отново излезе напред в резултата след автогол на Александър Дюлгеров. Дилан Мертенс бе футболистът, който стреля след изпълнение на корнер, а топката срещна краката на Дюлгеров и влезе в мрежата.

Играчите на Пирин имаха сериозни претенции за дузпа за игра с ръка в 66-ата минута. Драгомир Драганов първоначално остави играта да продължи и така "орлетата" стигнаха до два удара, които бяха отразени от Хидайет Ханкич. Главният съдия обаче бе извикан на монитора край тъчлинията, за да преразгледа влизане на Кондраков в ръцете на Ханкич за потенциален червен картон, на Кондраков обаче му бе показан само жълт картон.

В 75=ата минута Антоан Бароан оформи своя хеттрик. Той бе оставен съвсем сам при корнер за Ботев Пловдив. Топката стигна именно до него, а нападателят се възползва от тази отлична възможност и с майсторски шут намери горния ляв ъгъл на вратата.

В 84-ата минута футболистите на Пирин организираха добра атака, която завърши с центриране на Мартин Смоленски към Александър Дюлгеров. Вторият обаче не успя да нанесе изстрел с глава. Минута след това обаче Бпрос Тютюков стигна до добра стрелкова позиция, след като бе изведен в наказателното поле. Шутът му от малък ъгъл обаче не затрудни Ханкич.

Две минути преди края на редовното време "орлетата" получиха пореден ъглов удар след шут на Кондраков, който бе отразен от стража на пловдивчани. Все пак Пирин отново не успя да се възползва от корнера, за да притесни Ханкич.

FT Пирин - Ботев Пловдив 2:4

0:1 Антоан Бароан 27'

0:2 Антоан Бароан 32'

1:2 Виктор Генев 44' (авт)

2:2 Чебраилс Макрецкис 45+1'

2:3 Александър Дюлгеров 68' (авт)

2:4 Антоан Бароан 75'

Съставите на двата отбора:

Пирин Благоевград: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров – К, 11. Андрей Йорданов, 24. Борис Тютюков, 73. Венцислав Бенгюзов, 14. Даниил Кондраков, 26. Иван Тасев, 18. Мартин Смоленски, 72. Раян Сенхаджи, 20. Чебраилс Макрецкис, 19. Вячеслав Велев

Резерви: 1. Марио Кирев, 45. Вергил Янев, 8. Дмитро Семенив, 25. Илиан Костов, 15. Любомир Тодоров, 29. Мартин Бачев, 6. Христофор Хубчев, 13. Алекс Педински, 16. Марсел Бибишков

Треньор: Христо Янев

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мертенс, 11. Антоан Бароан, 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре, 20. Антонио Калдерон, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 33. Стефан Смъркалев, 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 3. Па Конате, 9. Мартин Секулич, 15. Джеймс Ето‘о, 24. Джаспър ван Хертъм, 26. Амаду Думбоуя, 34. Добромир Павлов