Отборът на Левски не срещна затруднения срещу тима на Арда и го победи с резултат 2:0 на „Виваком Арена Георги Аспарухов“ в последния двубой от деветия кръг на efbet Лига. Андриан Краев откри в 20-ата, а Марин Петков удвои и оформи крайния резултат в 87-ата минута.

Десислава Комарова
90 снимки

Мачът премина в темпото на "сините", които контролираха развоя му през всичките 90 минути и напълно заслужено стигнаха до успеха. Единствено една грешка десетина минути преди края на редовното време можеше да им коства трите точки, но столичани успяха да се справят и с тази ситуация. Добрата новина за феновете на тима беше и появата на Ивелин Попов като титуляр, който остана до 60-ата минута на терена.

По този начин Левски, който записа пети пореден успех в шампионата и то без да дапусне попадение, вече събра 15 токи и се изкачи до шестата позиция, докато Арда остава на осмо място със същия актив. В следващия кръг възпитаниците на Станимир Стоилов имат столично дерби срещу Локомотив в "Надежда", а тези на Александър Тунчев приемат записалия първа победа по-рано през този кръг Пирин Благоевград.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Домакините създадоха първата възможност за попадение в двубоя в петата минута, когато Ивелин Попов комбинира с Уелтън на левия фланг, който центрира, а на границата на вратарското поле Илиян Стефанов игра с глава, но покрай дясната греда на вратаря Анатолий Господинов. Две минути след това Цунами шутира директно от пряко свободен удар на сериозна дистанция от вратата на Господинов, но ударът му бе доста неточен.

В 16-ата минута Патрик-Габриел Галчев си нагласи топката на левия крак. Последва центриране в наказателното поле, където Попов опита трудно изпълнение с глава, завършило с удар в аут.

Левски обаче се настани трайно в половината на Арда и съумя да открие резултата с първата си реална голова ситуация. В 20-ата минута Филип Кръстев центрира от ъглов удар на далечната греда, където Алекс Петков изпусна Краев, който с глава стреля в близкия ъгъл на Господинов, а той не успя също да реагира по най-добрия начин и топката попадна във вратата му – 1:0.

"Сините" искаха набързо да вземат комфортна преднина и в осем минути по-късно Кръстев центрира от корнер в наказателното поле, където Цунами успя да засече с десния крак, но топката премина много близо до лявата греда на Господинов.

Към края на първото полувреме Левски имаше чудесна ситуация да удвои резултата. В 41-ата минута Уелтън получи от Кръстев на десния фланг, след което напредна и центрира отлично към границата на вратарското поле, където Стефанов изпревари Петков и стреля силно с глава, но с брилянтна намеса се отчете Анатолий Господинов, който реагира и спаси.

Две минути след това отново бразилецът бе в центъра на събитията, след като влезе от левия фланг навътре, освободи си пространство за изстрел и шутира силно от дистанция, но в ръцете на стража на гостите от Кърджали.

52 снимки

В началото на второто полувреме интересни ситуации пред двете врати липсваха, като гостите се опитваха да бъдат по-активният тим, но без особен резултат.

В 55-ата минута Светослав Ковачев стреля силно от средна дистанция, но високо над вратата на Пламен Андреев.

Първата по-опасна ситуация за второто полувреме дойде в 67-ата минута, когато Милен Желев получи на десния фланг, премина покрай Цунами и шутира от границата на наказателното поле, но Андреев бе на точното място и улови.

В 79-ата минута Арда можеше да изрлани буквално от нищото. Сонко Сундберг сбърка доста лековато, като подари топката Ласана Н'Диайе. Бранителят допусна грешка на центъра, а нападателят на гостите напредна към наказателното поле сам срещу Андреев, но само добрата намеса и подсигуряване на Килиан ван дер Каап спаси „сините“ в ситуацията.

В ответната атака пък Георги Миланов задържа добре пред дъгата пред наказателното поле и комбинира с Цунами отляво, който влезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Господинов изби в корнер.

Левски си подсигури трите точки в 87-ата минута, когато вкара второ попадение. Ван дер Каап намери Билал Бари отляво в половината на Арда, а мароканецът изведе чудесно с външен фалц Петков, който бе забравен и нахлу на скорост в наказателното поле и с удар с левия крак прати топката във вратата на Господинов – 2:0.

До края столичани удържаха преднината си и записаха пета поредна победа в първенството.

FT ⚽ | ЛЕВСКИ – АРДА  2:0

1:0 Андриан Краев 20'

2:0 Марин Петков 87'