Тимът на Локомотив Пловдив загуби с 1:2 контролната си среща срещу словашкия Земплин. Приятелският двубой бе част от подготвителния лагер на отбора в Турция, а "смърфовете" бяха подкрепяни от свои фенове по време на целия двубой, но допуснаха първа загуба през 2020 година.

Христос Неоцитидис изведе словаците напред в десетата минута, а Йосип Томашевич изравни за 1:1 седем минути по-късно.

През втората част словаците заиграха по-активно и Станислав Данку отбеляза втория гол в тяхна полза, оказал се и победен./ БТА

Състав на "смърфовете": Мартин Луков, Лукас Салинас, Дейвид Малембана, Диниш Алмейда, Йосип Томашевич, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Анте Аралица, Момчил Цветанов, Миховил Клапан, Димитър Илиев