Отборът на Ботев Пловдив победи с 3:0 казахстанския Кизил-Жар в третата си и последна контрола от лагера в турския курорт Алания.

Още в петата минута Станислав Шопов стреля с глава, но вратарят на съперника отрази удара. Двубоят продължи с леко надмощие на "канарчетата" и в 36-ата минута Лъчезар Балтанов отправи опасен удар, но стражът на съперника изби.

"Жълто-черните" започнаха по-агресивно втората част и в 57-ата минута Александър Тонев се разписа за 1:0 с удар от границата на наказателното поле.

"Канарчетата" удвоиха резултата минута след първото попадение. Никола Илиев стреля силно, вратарят на съперника изби, а след шпагат на Антонио Вутов топката премина за втори път в мрежата на Кизил-Жар.

В 67-ата минута Антонио Вутов отбеляза третия гол във врата на съперника фиксирайки крайното 3:0 в полза на Ботев.

В предишните мачове "канарчетата" загубиха от украинския Олександрия с 0:4 и победиха руския ФК Чайка с 3:0./ БТА

Състав на "канарчетата": Янко Георгив, Станислав Работов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Джонатан Перейра, Филип Филипов, Лъчезар Балтанов, Антонио Вутов, Станислав Шопов, Никола Илиев, Александър Тонев

Като резерви влязоха: Георги Аргилашки, Андерсон, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Димитър Пиргов, Атанас Янков, Димитър Тонев, Атанас Стоименов, Стефан Попов, Петър Итов.