Локомотив Пловдив записа първа победа в официален мач през 2022-а година, след като в 21-ия кръг от efbet Лига „смърфовете“ сразиха с минималното 1:0 гостуващия Царско село.

Единственият гол в срещата на „Локомотив“ падна в 40-ата минута, когато Димитър Илиев от дузпа се разписа и направи разликата между двата отбора, които изиграха много нервен и изпълнен с картони двубой. Общо бяха раздадени 11 жълти картона за двата отбора, а нарушенията в Пловдив наброяваха над 30.

Победата направи така, че Локомотив се изкачи до седмото място с 28 точки, колкото има и Берое, но тимът от Стара Загора е с мач по-малко. Царско село, пък регистрира пето поредно поражение в българския футболен елит, и остава закотвен на последното място с 11 точки, а 13-ият Ботев Враца е с 19 и мач по-малко.

Отзивите след мача:

Александър Тунчев: Не изиграхме добър двубой, но е важна победата

Сасарини: Можем да покажем повече

LAP.bg
10 снимки

Царско село стартира много агресивно спрямо своя съперник срещата, като "царете" разчитаха на здрави единоборства, за да притъпяват нападенията на домакините. В седмата минута Риан Бидунга се озова в наказателното поле на Царско село с топка в крака и завърши центриране от Умарбаев точно, но цели петима играчи на "смърфовете" бяха в положение на засада, както и Бидунга, и резонно голът бе отменен.

В 13-ата пък Пламен Крумов шутира опасно от свободен удар, но топката не намери целта, а минута по-късно и Реди Каса отправи сходен шут от фаул, но отново неточно. Петър Витанов върна изящно топката назад към дузпата за Преслав Боруков в 38-ата, чийто удар бе блокиран с ръка от Пиер Зебли и реферът Иво Андреев показа бялата точка. След две минути разглеждане на ситуацията пък Димитър Илиев прати топката в долния десен ъгъл на Гуериери и откри резултата за "смърфовете" - 1:0.

Минута преди края на първата част пък Царско село можеше да изравни резултата след грешка на Рейдър. Реди Каса шутира от разстояние, а стражтът не реагира добре и не успя да улови, но топката не влезе във вратата му. След ъгловия удар пък Витурини стреля с глава, но без да нанесе точен удар.

Второто полувреме играчите на топката играха доста повече с топката, но големи ситуации пред вратата на Лукас Рейдър не се случваха, след като столичани бъркаха почти всеки път в заключителния пас при атаките си. В 61-ата минута Милош Петрович стреля силно с левия крак, но встрани.

FT / ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - ЦАРСКО СЕЛО 1:0

1:0 Димитър Илиев (40-дузпа)

Стартови състави:

Локо Пловдив: 71 Лукас Рейдър - 61 Райън Бидунга 20 Милош Петрович 4 Кристиан Гомис 34 Петър Витанов 7 Парвиз Умарбаев 50 Йосип Томашевич 9 Бирсент Карагарен 16 Лукас Салинас 14 Димитър Илиев - 99 Преслав Боруков

Царско село: 1 Гуидо Гуериери - 7 Джереми  Петрис 8 Айуб Батас 9 Юсуфа Яфа 10 Реди Каса 15 Пиер Зебли 17 Давиде Масела 23 Седрик Каломбо 44 Николай Николаев 66 Давиде Витурини 71 Пламен Крумов