Отборът на Левски спечели в осмия кръг срещу Ботев Враца при визитата си с 2:0. Победните попадения бяха дело на Андриан Краев в 31-ата минута, а седем преди края на редовното време Илиян Стефанов оформи крайния резултат във Враца с гол. Успехът прати „сините“ на седмото място във временното класиране с 12 точки, като тимът е с три мача по-малко, след като Левски отлагаше мачовете си поред. Това е четвърти пореден успех за столичани в родния шампионат след грешната стъпка в първия кръг срещу ЦСКА 1948.

Антон Узунов
87 снимки

Още в първата минута Красимир Костов трябваше да се намесва след добра комбинация между Уелтън и Роналдо, но ударът на първия попадна право в ръцете на Красимир Костов. В третата се октри страхотен шанс за "сините", след като Уелтън спечели спорна топка пред наказателното поле на врачани, след което комбинира с Миланов. Националът шутира с левия крак, но неточно.

Столичани опитаха да се настанят трайно в половината на своя домакин и това им се получи, ала опасностите пред Красимир Костов не бяха с честотата, която гостът искаше. Удар на Сонко Сундберг с глава след свободен удар беше отразен от стража на "зелените". Ботев Враца опитваше да натисне съперника си с контраатаки, но Левски успяваше да се справя с лекота с напорите на своя съперник.

Постепенно темпото във Враца се укроти, като двата отбора използваха изчаквателни методи да се "ударят". Все пак Левски беше по-дейният тим през първите 30 минути и малко след половин час игра "сините" откриха резултата след корнер. Андриан Краев се извиси след корнер и стреля с глава, след което топката влетя в мрежата на Ботев Враца.

Четири минути преди края на първата част Сантиаго Рамирес Монтоя от домакините беше изгонен след втори жълт картон, след като застъпи Филип Кръстев. В добавеното време на първото полувреме пък Георги Миланов стреля с глава след центриране отляво, но Краси Костов се намеси добре и спаси.

След добавеното време темпото спадна още повече, а в 67-ата Диего Фераресо отправи изключително силен удар посока "синята" врата, но неточен. Постепенно двата отбора заиграха в сравнително леко темпо, а в 80-ата минута Петрис опита удар от дистанция, ала право в ръцете на Костов.

В 83-ата "сините" отбелязаха втори гол в срещата, след като Уелтън беше изведен вляво. Той даде пас, който върна назад Ивелин Попов, но Попето даде пас вдясно за Илия Стефанов, който отблизо порази противниковата врата.

Две преди края пък Сонко Сундберг беше изгонен след намесата на ВАР, след като шведът настъпи след единоборство в главата Маринов от врачани и след преразглеждането му беше посочен пътя към тунела.

Това беше и последният по-интересен щрих от срещата под връх Околчица.

FT / БОТЕВ ВРАЦА - ЛЕВСКИ 0:2

0:1 Андриан Краев (31)

0:2 Илиян Стефанов (83)

Рефер: Георги Гинчев

Стадион: "Христо Ботев" (Враца)

Стартови състави:

Ботев Враца: 76 Красимир Костов - 8 Диего Фераресо 9 Даниел Генов 10 Сантиаго Монтоя 14 Мартин Атанасов 20 Меси Назер Биатумусока 22 Петър Кепов 23 Браян Мендоса 24 Стефан Гаврилов 88 Йохан Аренас Валбуена 91 Венцислав Христов

Резерви: 34. Федерико Рубио, 7. Митко Панов, 11. Виктор Василев, 15. Мирослав Маринов, 28. Радослав Захариев, 37. Пламен Спасов, 77. Пламен Петров

Треньор: Росен Кирилов

Левски: 1 Пламен Андреев 2 Жереми Петрис 6 Цунами 7 Георги Миланов 8 Андриан Краев 17 Уелтън 18 Роналдо 19 Билал Бари 23 Сонко Сундберг 30 Филип Кръстев 33 Хосе Кордоба

Резерви: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 10. Ивелин Попов, 14. Илиян Стефанов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков