Треньорът на Ботев - Желко Копич, бе доста разочарован от загубата на неговия отбор с 0:1 в дербито на Пловдив. Според него футболистите му са показали добра игра през втората част и са заслужавали поне равенство.
“Ще разделя мача на две - в първите 20 минути на първото полувреме съперникът бе по-агресивен, спечели повече втори топки и единоборства, но след това се стабилизирахме. След почивката излязохме с амбицията да контролираме мача, да сме по-офанзивни. Получихме гол, но след това започнахме да играем доста добре, имахме отлични възможности да вкараме, но не го направихме и изпуснахме шансовете си. Заслужавахме доста повече заради второто полувреме.

Локомотив си игра техния футбол, не ни изненада. Вкарахме два гола, но не ги зачетоха. Когато не вкараш, няма как да очакваш нещо. Трябва да продължим да се борим, имаме футболисти, които са контузени. Те дават всичко от себе си и в следващия мач трябва да влезем за три точки”, заяви Копич.