Локомотив триумфира в битката за Пловдив срещу Ботев с 1:0. Единственото попадение на "Лаута" вкара Бабакар Дион в началото на второто полувреме. По този начин "смърфовете" задълбочиха кризата в градския си съперник, оставяйки го в дъното на класирането с едва един успех от началото на сезона. В същото време възпитаниците на Александър Томаш вече имат 16 точки и заемат 4-о място.

Домакините изиграха много силен мач и бяха много по-добри от своя съперник до гола. "Черно-белите" пропуснаха няколко добри възможности за попадение чрез Преслав Боруков и Бирсент Карагарен. "Канарчетата" погледнаха по-смело към вратата на Динко Хоркаш след 50-ата минута. Две попадения на Мохамед Брахими бяха отменени заради засада и нарушение в атака. Дебютиралият като титуляр 18-годишен Тодор Павлов пък изби удар на Бароан от голлинията. Мартин Секулич направи непростим пропуск на 5-6 метра от вратата, а дълбоко в добавеното време стражът на домакините отрази негов удар с глава.

Бултрасите показаха нрава си, изпочупвайки всички седалки в сектора за гости.

Антон Узунов
100 снимки

Домакините получиха право да изпълняк пряк свободен удар отляво на наказателното поле още във 2-ата минута. Карагарен центрира, защитата на "канарчетата" не успя да изчисти добре топката, но и Дион вместо да отправи удар, извърши нарушение. Още от самото начало на срещата пък "бултрасите" започнаха да трошат седалките в гостуващия сектор.

В 7-ата минута Дион проби отдясно, справи се с Бароан, а след това и с Генев и опита да намери Боруков. Нападателят отправи удар, който беше блокиран от Пунчец. След последвалия корнер Матеус отправи удар, но не намери целта. Две минути след това Димитър Илиев отправи удар, но след намесата на Ето`о се стигна само до корнер. В 17-ата минута "смърфовете" получиха право да изпълнят пряк свободен удар на около 20 метра от вратата, но Карагарен стреля в стената.

Домакините продължиха да са по-опасният отбор. В 23-ата минута Паскалев отправи удар с глава след центриране от корнер, но неточно. Минута по-късно Митко Илиев успя да се измъкне от двама противникови играчи и отправи коварен удар от около 15 метра, но Ханкич се намеси и успя да избие в корнер.

59 снимки

Едва в 25-ата минута дойде и първият удар към вратата на Локомотив. Отправи го Ето`о от около 25 метра, но не затрудни хърватския страж. Седем минути по-късно се откри отличен шанс пред гостите. Току изнесе топката през центъра и намери Ману. Нидерландецът напредна, успя да се справи с Паскалев и Зебли, след което потърси далечния ъгъл, но ударът му мина покрай вратата.

В 37-ата минута Илиев намери Дион пред наказателното поле. Белгиецът имаше време да си нагласи топката и отправи удар в близкия ъгъл, но не затрудни Ханкич, който направи рутинно спасяване.

"Смърфовете" започнаха по-силно и второто полувреме и логично стигна до гол. Току опита елементарно да премине през Витанов, който му отне и пусна отличен пас към Карагарен отляво. Деветката пое топката и с центриране по земя намери оставения непокрит на далечната греда Дион, който нямаше проблем да вкара в опразнената врата - 1:0.

В 53-ата минута Ботев можеше да стигна до изравнителен гол. Гостите организираха отлична многоходова атака, при което Ману изведе Рабей на стрелкова позиция отляво в наказателното поле. Французинът отправи удар, който беше в обсега на Хоркаш и стражът спаси. Две минути след това след изпълнение на корнер се получи разбъркване, Херман отправи удар с глава, а топката попадна в Брахими, който я прати във вратата. Френският футболист обаче беше в положение на засада.

Минута по-късно Пунчец не успя да насочи добре топката с глава след центриране отдясно и не затрудни Хоркаш. След час игра Тодор Павлов спаси отбора си от гол. Рабей изскочи от втора позиция и преодоля излезлия да пресече подаването Хоркаш. Халфът потърси Бароан, който от дузпата отправи удар, но Павлов изчисти от голлинията.

В 68-ата минута "смърфовете" организираха опасна атака. Евандро получи отдясно, напредна и отправи успоредно центриране. Боруков обаче вместо да остави за връхлитащия Карагарен, овладя и отправи слаб удар, който Ханкич улови.

В 75-ата минута Рабей пусна страхотен извеждащ пас отляво за Бароан. Нападателят напредна с топката и намери Секулич в наказателното поле. Нападателят от 4-5 метра обаче не успя да намери очертанията на вратата и стреля покрай вратата.

Девет минути по-късно Ману отправи техничен удар, който Хоркаш изби в корнер. След неговото изпълнение Минков центрира в наказателното поле, където се получи разбъркване. Генев опита удар, който беше блокиран от Петрович, след което защитникът на Ботев фаулира съперника си. Топката се озова в Брахими, който с мощен шут в горния десен ъгъл прати топката във вратата, но попадението беше отменено.

Минута преди края на редовното време Генев намери Ману на границата на наказателното поле. Нидерландецът отправи удар, който беше блокиран от защитник в черно-бяло. Дълбоко в добавеното време Генев центрира в наказателното поле, където Секулич насочи с глава в горния десен ъгъл, но Хоркаш с бляскава спасяване запази вратата си суха.

Локомотив Пд - Ботев Пд 1:0

1:0 Бабакар Дион (50)

Локомотив: 23. Динко Хоркаш, 19. Александър Василев (78 - 50. Йосип Томашевич), 5. Тодор Павлов, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус да Силва, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов (62 - 33. Георги Каракашев), 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион (62 - Евандро), 99. Преслав Боруков (87 - 11. Ивайло Димитров), 9. Бирсент Карагарен (78 - 20. Милош Петрович)

Резерви: 81. Кристиан Томов, 20. Милош Петрович, 50. Йосип Томашевич, 33. Георги Каракашев, 11. Ивайло Димитров, 21. Евандро, 10. Джовани

Треньор: Александър Томаш

Ботев: 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман (63 - 17. Николай Минков), 4. Виктор Генев, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току (70 - 9. Мартин Секулич), 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето`о, 18. Самуел Супраейн, 22, Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец (70 - 24. Джаспър ван Хертъм)

Резерви: 84. Християн Славков, 5. Марио Младеновски, 9. Мартин Секулич, 14. Бисер Бонев, 17. Николай Минков, 21. Точукву Нади, 24. Джаспър ван Хертъм

Треньор: Желко Копич

Ж.к.: Мартин Паскалев (Локомотив); Мохамед Брахими, Виктор Генев, Реда Рабей, Елвис Ману, Антоан Бароан (Ботев)

Съдия: Волен Чинков

Стадион: "Локомотив"