Хебър записа изключително ценна победа над Локомотив София в борбата си за оцеляване. Пазарджиклии надвиха „железничарите“ с 4:1, като това е и първи успех на Любо Пенев в четвъртия му мач начело на тима.

Срещата изобщо не се разви добре за „гробарите“, но те намериха кураж в „Надежда“ и стигнаха до обрат. Попадение на Карлос Франса бе отменено още в първите минути на мача. След около четвърт час игра обаче „железничарите“ с точно вкарана дузпа от Антонио Вутов. Нарушението за наказателния удар бе дело на Октай Хамдиев.

Столичани имаха доста шансове за гол през първата част, но не се възползваха и в самия край на полувремето бяха наказани от Стефан Цонков за 1:1. Втората част мина изцяло под диктовката на гостите, които реализираха още три попадения – Марио Петков си отбеляза нелеп автогол в 66-ата минута, а в 88-ата Георги Търтов сложи точка на спора с гол за 1:3, а в добавеното време Анте Живкович оформи крайното 1:4.

С победата Хебър събра 20 точки и е на 4 от последния Спартак Варна. Локомотив София запазва 9-ото си място с 37 пункта.

start-photo.bg
77 снимки

Локомотив можеше да тръгне ударно в срещата. Карлос Франса догони дълго подаване от собствената си половина и се възползва от ужасната преценка на Дебърлиев, отнемайки топката почти от ръцете на стража. Впоследствие Франса вкара топката във вратата, но голът бе отменен заради засада.

Минути по-късно Арсенио Валпорт изскочи зад "червено-черната" отбрана и нанесе удар, но Гайе спаси. При добавката на Стоичков гамбиецът също показа рефлекс, но впоследствие се оказа, че има и засада на тарана Валпорт.

След около четвърт час игра Локомотив София откри срещу Хебър. Точно изпълнена дузпа от Антонио Вутов даде преднина на домакините. Потърпевш за дузпата се оказа Матеус Дуарте, а провинилият се за "гробарите" бе Октай Хамдиев, който събори №89 от Локо в наказателното поле.

Няколко минути след гола се получи доста спорна ситуация в наказателното на Хебър. Голмайсторът Вутов се пребори на аутлинията с Цонков и опита ниско подаване в малкото наказателно поле, където Николаев пресече. След спряната опасност, с второто си докосване по топката, Николаев върна топката на вратаря Дебърлиев, който улови, а това предизвика претенции за непряк свободен удар от страна на "червено-черните".

Сетне Франса залъга противник и стреля в горния ляв ъгъл, но Дебърлиев запази вратата си, демонстрирайки страхотен рефлекс. Локомотив имаше още един шанс - Рапосо проби добре отдясно и намери Вутов на точката за изпълнение на дузпа. Левичарят нанесе изстрел, но Венсан Марсел се намеси решително, блокирайки топката на метри пред голлинията.

В четвъртата минута на добавеното време на първата част Хебър изравни - Стефан Цонков засече на първа греда подаване на Алехандро Серано от ъглов удар.

Пазарджиклии започнаха по-добре втората част и създадоха шанс за гол. Няколко метра обаче разделиха Валпорт от това да засече полувисоко центриране отдясно. Две минути по-късно Петър Дебърлиев отрази опасен далечен изстрел на Селсо Рапосо.

Хебър сътвори обрат в 66-ата минута. Тогава Марио Петков си заби автогол, след като Бабукар Гайе не успя да уволни една топка пред погледа на Георги Търтов. Оттам насетне кълбото се заби в краката на Петков, който не можа да реагира и го прати в мрежата на гамбийския си вратар.

Арсенио Валпорт удари лявата греда на вратата на Локомотив София, а при добавката Георги Търтов си намери пространство да стреля и направи резултата 1:3.

В самия край на двубоя резервата Анте Живкович оформи крайното 1:4, след като отблизо вкара във вратата на Бабукар Гайе.

FT / Локомотив София - Хебър 1:4

1:0 Антонио Вутов 16` (д)

1:1 Стефан Цонков 45+4`

1:2 Марио Петков 66` (автг.)

1:3 Георги Търтов 88`

1:4 Анте Живкович 90+4`

Локомотив София: 1 Бабукар Гайе, 22 Ивайло Найденов, 89 Матеус Дуарте, 13 Селсо Рапосо, 44 Божидар Кацаров, 26 Красимир Милошев, 39 Антонио Вутов, 29 Станислав Костов, 11 Карлос Франса, 3 Марио Петков, 8 Мартин Райнов

Треньор: Станислав Генчев

Хебър: 1 Петър Дебърлиев, 99 Архан Исуф, 28 Осира Корнел, 33 Стефан Цонков, 44 Николай Николаев, 7 Стоян Стоичков, 8 Алехандро Серано, 97 Венсан Марсел, 77 Октай Хамдиев, 98 Георги Търтов, 17 Арсенио Валпорт