Лудогорец победи Левски с 5:1 в дербито на 27-ия кръг на efbet Лига. Мачът бе белязан с две изключително красиви попадения, като атаките бяха изградени като по учебник.

В 15-ата минута Марин Петков продължи вдясно за Патрик-Габриел Галчев. Той пък видя Патрик Мислович, който с изящен пас разкъса отбраната на Лудогорец, и изведе Петков в наказателното поле на разградчани. Той отказа да комбинира със свой съотборник и това беше правилното решение, след като прати топката между краката на Серджио Падт - 1:1.

В 63-ата минута българския шампион изгради фантастична скоростна атака. След наколко бързи подавания топката стигна до Рик Джонатан, който изведе вляво Якуб Пьотровски. Той напредна заедно с Квадво Дуа и Текпетей, а полякът комбинира с №9 на Лудогорец, за да може Дуа от няколко метра да опъне мрежата.