Отборът на ЦСКА постигна минимален успех в първата си проверка на австрийска земя. Футболистите на Любослав Пенев надделяха над местния втородивизионен Вакер Инсбрук с 1:0. Единствения гол в мача реализира защитникът Юрген Матай, който се разписа с глава в началото на второто полувреме.

В Австрия възпитаниците на Любослав Пенев ще изиграят още три проверки - срещу Олимпиакос (30 юни), Вердер Бремен (4 юли), Карабах (7 юли).

--

Още в 3-ата минута ЦСКА имаше отличен шанс да поведе в резултата, но сериозен пропуск направи Бисмарк Чарлз. След атака отляво, топката бе центрирана към далечната греда, където Йомов с глава успя да върне към центъра на вратарското поле, където Чарлз стреля със задна ножица, но не уцели вратата.

Малко по-късно домакините също имаха добро положение, но Ронивалдо не успя да отправи точен удар с глава.

Малко след десет минути игра бранителят на „червените” Мено Кох имаше нещастието да се контузи. Защитникът получи травма в областта на бедрото и трябваше да бъде заменен от Пламен Гълъбов.

Следващото положение в срещата отново бе за ЦСКА. Капитанът Тиаго Родригес стреля силно от средна дистанция, но  покрай вратата.

В 17-ата минута Георги Йомов също пробва късмета си с далечен удар, топката премина покрай левия страничен стълб. В ответната атака австрийският тим стигна до много чиста ситуация, но Фридрикас стреля неточно от много близка дистанция.

В средата на първата част Вакер стигна до много добро положение пред вратата на ЦСКА. Юрген Майтай извърши нарушение на метър пред наказателното поле, за което получи жълт картон. Айдън стреля от прекия свободен удар, но над вратата.

Хамза Чатакович на два пъти пробва късмета си, но и при двата удара, той нямаше късмет, стреляйки неточно. В 31-ата минута от трудна ситуация, Бисмарк Чарлз стреля към вратата, но коженото кълбо бе изчистено от голлинията.

Последва положение на Ронивалдо, който стреля с глава, но Евтимов улови без особени трудности. Няколко минути преди почивката, ЦСКА организира контраатака, при която Баи бе изведен отляво и стреля технично, но вратарят на австрийците със сетни сили успя да избие в корнер. Отново Баи имаше шанс, този път, стреляйки с глава, но изстрелът му не попадна в целта.

На почивката в игра за ЦСКА се появиха Митко Митков, Асен Дончев и Греъм Кери, но началото на втората част определено бе за играчите на Вакер. Австрийският тим започна по-активно и стигна до няколко опасни центрирания пред Евтимов, които обаче не доведоха до гол.

В 51-ата минута Радослав Живков бе изведен отдясно и стреля от малък ъгъл, но вратарят на Вакер спаси.

В 55-ата минута ЦСКА стигна до свободен удар отляво на нападението си, Греъм Кери центрира много добре, Жеферсон стреля с глава, но топката рикошира в бранител на Вакер и излезе в корнер.

Този път с изпълнението на ъгловия удар се нагърби Тиаго Родригес, който центрира перфектно в пеналта, а Юрген Матай с глава насочи топката в мрежата за 1:0.

В 80-ата минута футболистите на Вакер стигнаха до най-чистото си положение в мача. След изпълнение на тъч отдясно, домакините успяха да разиграят добре, преди топката да стигне до бранителя Александър Бургщалер, който бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле. Защитникът стреля силно, но Алекс Божев бе на мястото си и успя да отрази сигурен гол.

В ответната атака ЦСКА също стигна добра възможност, която бе създадена от Греъм Кери. Той получи отляво и след няколко поредни финта, Кери стреля по диагонала, но стражът на домакините плонжира и изби в корнер.

FT ЦСКА – ВАКЕР 1:0

1:0 Матай 56'

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (в), 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 4. Мено Кох, 7. Йоан Баи, 10. Георги Йомов, 11. Хамза Чатакович, 15. Тибо Вион, 17. Бисмарк Чарлс, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригес

Резерви: 12. Алекс Божев (в), 5. Федерико Варела, 6. Жуниор Нзила, 8. Греъм Кери, 14. Митко Митков, 16. Асен Дончев, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов, 29. Християн Петров, 30. Радослав Живков

Вакер Инсбрук: 13. Александър Екмайер, 26. Мерчас Доски, 5. Дарио Гружчич, 22. Флориан Клоп, 16. Александър Йопич, 6. Роберт Мартич, 17. Рафаел Гали, 9. Айдън, 37. Ликас Фридрикас, 24. Атсуши Зайцен, 99. Ронивалдо