Вицешампионът ЦСКА постигна първа победа по време на подготвителния си лагер в Турция, след като надигра с резултат 2:0 словашкия Тренчин в третата си контрола по време подготвителния си лагер в Турция. Тобиас Хайнц откри в 53-ата, а завърналият се в състава Дюкенс Назон сложи точка на спора в 85-ата минута.

Снимки: Startphoto.bg
89 снимки

Проверката се изигра на високо ниво и предложи доста положения и пред двете врати. През втората част ЦСКА седеше по-добре на терена и успя да отбележи част от ситуациите си, а резервният страж Марин Орлинов се отчете с няколко отлични спасявания. Неофициален дебют за столичани пък направи Мартин Стойчев, който се появи в средата на второто полувреме.

Преди днешната среща „червените“ допуснаха две поражения и то без да отбележат попадение – с 0:2 от полския Корона Киелце и с 0:1 от иранския Трактор. На старта на подготовката си на родна земя възпитаниците на Нестор Ел Маестро пък надиграха с 5:3 втородивизионния Литекс. До края на лагера си в Турция ЦСКА ще срещне деветия в Чехия Бохемианс Прага (03 февруари), след което се прибира на родна земя, където ще се изправи срещу Септември София (10 февруари).

Днес от първата минута започна Тобиас Хайнц, който пропусна предишната среща поради леки болки и дискомфорт в глезена. Заради натрупана умора почивка плучиха Димитър Евтимов, Юрген Матай, Иван Турицов и Марселиньо Кареасо, а новото попълнение Фернандо Каранга също не взе участие в срещата.

Българският отбор стартира по-добре срещата и първият точен удар бе на тяхната сметка. В петата минута Матиас Фаетон задържа добре топката пред наказателното поле о комбинира с Майкъл Естрада вдясно, след което еквадорецът шутира, но вратарят на Тренчин спаси. Минута по-късно Фаетон нахлу в наказателното поле и шутира по диагонала, но Михал Кукучка отново спаси.

Словаците не се забавиха и малко след това на свой ред създадоха добра възможност. Хилари Гонг проби отдясно, а топката стигна до Нйегош Купусович, който я върна за Матуш Кмет и той шутира, но ударът му бе спасен от вратаря Густаво Бусато.

Тренчин отново стигна до вратата на Бусато в 14-ата минута, когато Ейнел Соареш надбяга Тибо по левия фланг, влезе в наказателното поле и отправи ниско центриране към Нйегош Купусович, който стреля, но след рикошет, топката излезе в корнер.

Тренчин продължи да поглежда по-често в предни позиции, но постепенно след 25-ата минута ЦСКА изнесе играта и на свой ред започна да провежда атаки към вратата на словашкия си съперник.

В 31-ата минута обаче Купусович успя да стигне до топката след ниско центриране на близката греда, но Бусато съумя да се намеси.

ЦСКА се измъкна в 35-ата минута, когато словаците удариха греда. Тогава Енес Махмутович не успя да се справи с една дълга топка, която стигна до Купусович, който моментално стреля опасно с левия крак от границата на наказателното поле, но топката рикошира в напречната греда, тупна пред голлинията, а след това защитник в „червено“ изчисти в корнер.

До края на полувремето "червенте" натиснаха, а минута преди почивката Фаетон и Тобиас Хайнц разиграха добре на левия фланг, но опитът за центриране на норвежеца завърши с топка във външната страна на мрежата.

На почивката за ЦСКА се появи нападателят Дюкенс Назон, чийто трансфер в кпиърския Пафос не се осъществи и той се завърна в състава на българския тим.

В 52-ата минута Тренчин прати топката във вратата на влезлия на почивката Марин Орлинов, но попадението не беше зачетено. След центриране отдясно Ейнел Соарес се вклини между Вион и Махмутович и засече топката от въздуха и я вкара във вратата, но голът бе отменен правилно заради засада.

Само минута след това обаче ЦСКА откри резултата с първия си гол по време на подготвителния си лагер в Турция. Дюкенс Назон отигра технично с пета за Фаетон на десния фланг, който пък подаде към Тобиас Хайнц пред наказателното поле. Норвежецът имаше време да си нагласи топката и с неособено силен удар по земя от границата на пенатлтерията прати неспасяемо топката в долния десен ъгъл на вратата на словаците за 1:0.

Малко след попадението Хайнц можеше да отбележи и второ попадение, но ударът му бе спасен от вратаря на Тренчин.

Двайсетина минути преди края на редовното време на терена се появи Мартин Стойчев, като така направи неофициален дебют за „червените“.

В 73-ата минута голмайсторът на столичани в днешната среща Тобиас Хайнц получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително. Той бе настъпен в собственото си наказателното поле от противников състезател и веднага даде знак към щаба, че няма да може да продължи.

Минута след това вратарят на „червените“ - Марин Орлинов, се намеси отлично след удар от въздуха на Сковайша.

В 85-ата минута ЦСКА реши всичко с втори гол. След дълго изпълнение на тъч топката стигна до Дюкенс Назон, а хаитянинът овладя на гърди, обърна се и с удобния си десен крак нанесе мощен удар, който рикошира в гредата, а след това влезе във вратата на Тренчин за 2:0.

Секунди преди края на редовното време Орлинов трябваше отново да се намесва и го направи о отлично, с което запази и първа „суха“ мрежжа за „червените“.

Във втората минута от добавеното време ЦСКА пропусна да отбележи и трети гол, когато Данило Асприля излезе сам срещу вратаря на словаците, но не успя да го прехвърли.

FT  | ЦСКА – ТРЕНЧИН  2:0

1:0 Тобиас Хайнц 53'

2:0 Дюкенс Назон 85'