ЦСКА победи Септември София с 1:0 в мач от 6-ия кръг на efbet Лига. Резервата Браян Морено донесе трите точки на "червените" с гол в 59-ата минута малко след влизането си в игра. Домакините излязоха с куп промени в състава, а извън групата останаха Турицов, Гарсес, Юга, Де Нойер и Матей.

Костадин Андонов
100 снимки

Двубоят на стадион "Българска армия" започна равностойно, като очаквано домакините владееха повече топката. В 9-ата минута обаче страхотен пас на Димитър Костадинов изведе Симеон Александров зад "червената" отбрана и той хладнокръвно вкара топката зад търба на вратаря Евтимов. Тъчреферът вдигна флага за засада, а решението му бе потвърдено и от ВАР.

26 снимки

В 23-ата минута Махмутович отправи първия удар към вратата на гостите. Той засече с глава центриране от корнер, но изпрати топката в аут. Четири минути по-късно пред Дюкенс Назон се откри отлична възможност, след като бе изведен в наказателното поле, но и неговият шут не намери целта. Пет минути преди почивката и Георги Йомов се отличи с пропуск пред вратата на Шейтанов. Крилото получи страхотен пас от Линдсет в наказателното поле, но ударът му излезе в аут.

ЦСКА Септември София

източник: sofascore.com

На почивката треньорът на Септември Славко Матич извърши една промяна - на мястото на Кристиян Пешов в игра влезе Асен Георгиев. Първата възможност за втората част се откри пред Дюкенс Назон, който излезе очи в очи с Шейтанов, но не успя да го преодолее, а и тъчреферът вдигна флага си за засада. В 53-ата минута късметът бе на страната на гостите, след като атака на Шопов и Йомов завърши с центриране в наказателното поле, което внесе хаос в отбраната на гостите. Все пак с общи усилия тимът на Септември успя да изчисти топката далеч от своята врата.

Малко след това Назон напусна за сметка на Морено, което веднага даде резултат. В 59-ата минута Линдсет отне топката в средата на терена и подаде към набралия отляво скорост Туфегджич, който изведе Морено на чиста позиция и той на сгреши - 1:0 за ЦСКА. Колумбиецът отпразнува гола си с ефектен танц, който вдигна трибуните на крака.

В 71-ата минута Джонатан Линдсет демонстрира перфектната си техника и се разходи между бранителите на гостите в наказателното поле. Последва меко центриране към Жеферсон, който отправи удар с глава, но не затрудни Шейтанов. До края играта се накъса от много нарушения и жълти картони, които реферът Драгомир Драганов вдигаше с лекота. Официално предупреждение получи и треньорът на ЦСКА - Саша Илич, който е трети за него от началото на сезона и ще бъде наказан да един мач. Сърбинът ще пропусне следващия мач на отбора си, който е срещу ЦСКА 1948 на 29 август.

ЦСКА - СЕПТЕМВРИ 1:0

1:0 Баян Морено (59)

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков, 3. Жеферсон, 11 . Лазар Туфегджич, 8. Станислав Шопов, 10.  Георги Йомов-К, 7. Джонатан Линдсет, 9.  Дюкенс Назон
Резерви: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 4. Мено Кох, 20. Йоан  Бауренски, 14. Калоян Кръстев, 23. Радослав Живков, 28.  Браян Морено
Треньор Саша Илич

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 16. Кристиян  Пешов, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 9. Димитър Костадинов-К, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 11. Мартин Ачков, 22. Мартин Стойчев, 17. Симеон  Александров, 14. Мартин Стоянов
Резерви: 1. Иван Василев, 5. Асен Георгиев, 10. Асен Чандъров, 13.  Мартин Николов, 25. Мирза Делимеджач, 23. Йоан Гаврилов, 19. Реди Каса