ЦСКА спечели с 2:0 срещу Етър в доиграването на мача от 18-ия кръг на efbet Лига. Джонатан Линдсет откри резултата в 84-ата минута, а две минути по-късно Християн Петров удвои. Вчера първото полувреме завърши 0:0, но заради обилния снеговалеж над София мачът бе отложен за днес.

Двубоят продължи при числено неравенство, тъй като вчера още в 13-ата минута защитникът на Етър - Георги Александров, бе изгонен с директен червен картон. ЦСКА започна доиграването с една промяна в състава - Матиас Фаетон излезе на мястото на Умануел Шакич. Две минути след подновяването на играта Дюкенс Назон отправи първия точен удар, който обаче бе спасен от вратаря Мартин Величков. Точно след час игра Мартин Тошев се измъкна от Браян Кордоба и стреля по диагонала, но топката излезе в аут.

Капитанът на домакините в този мач Тобиас Хайнц отправи хубав удар от движение в 74-ата минута, след като защитнците не намериха отговор на неговия пробив. За съжаление на "червените" мерникът на норвежеца не беше точен.

Крепостта на "болярите" рухна в 84-ата минута, когато  Иван Турицов проби отдясно и центрира към вратарското поле. Там нахлу Джонатан Линдсет и с глава от 4-5 метра откри резултата.

Само 120 секунди резултатът бе удвоен. Тобиас Хайнц центрира от корнер, Кнежевич изчисти с глава в краката на Християн Петров, който с премерен шут в долния ляв ъгъл не остави шанс на Величков.

FT / ЦСКА - Етър 2:0

1:0 Джонатан Линдсет (84)
2:0 Християн Петров (86)