ЦСКА надделя с 3:0 срещу гостуващия Хебър Пазарджик в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Матиас Фаетон поведе „червените“ напред в резултата в края на първото полувреме, а след час игра Майкъл Естрада удвои актива за домакините.

В самия край на среща влезлият като резерва – Станислав Шопов, реализира фантастичен гол, след като със страхотен изстрел с левия крак не остави никакви шансове на Матвей Игонен за крайното 3:0.

За разлика от срещата с Етър от миналия кръг, то този път хората на Нестор Ел Маестро показаха по-стойностна игра, което беше достатъчно да бъде победен съперника от Пазарджик.

Победата изпрати ЦСКА на върха в родния шампионат, като тимът е с 35 точки след 16 изиграни мача. Актуалният шампион – Лудогорец, е с 33 пункта, но „орлите“ са с мач-резерв спрямо столичния си съперник. Трети е Черно море, който е с 32 точки, но също с мач по-малко спрямо ЦСКА. Хебър, от своя страна, остава 9-и с 19 точки.

ЦСКА vs Хебър

източник: sofascore.com

В следващия кръг Любослав Пенев и отборът му ще приемат у дома Черно море, докато ЦСКА ще мери сили като гост с намиращия се в лоша форма – Крумовград.

Не бяха изминали и 40 секунди и Хебър стигна до първата ситуация в срещата. Австриецът - Марсел Канади, беше намерен отлично на границата на наказателното поле на домакините и стреля от движение с вътрешната част на десния си крак, но над напречната греда. Минута по-късно удар на Роберт Мазан от сериозна дистанция беше уловен от Бусато.

startphoto.bg
77 снимки

В шестата минута Роберт Мазан сбърка при изнасянето на топката, а Майкъл Естрада открадна. Стефан Цонков затвори нападателя и той бе блокиран, а топкат отиде към Линдсет, който шутира, но след рикошет Игонен с лекота улови. В 12-ата минута Майкъл Естрада беше изведен сам срещу вратаря Игонен, след като топката рикошира между Линдсет и играч на Хебър. Естрада стреля, ала Игонен с тяло блокира удара му.

Четвърт час след началото на срещата Иван Турицов беше намерен с отличен пас в наказателното на Хебър от Линдсет и шутира силно по диагонала, ала отново Игонен се намеси. Малко след това беше маркирана засада на десния бек на ЦСКА. В 27-ата минута след разкбъркване от ъглов удар защитникът на ЦСКА - Християн Петров, след разбъркване завърши с левия крак, но топката отлетя над напречната греда на Игонен.

След половин час игра Тобиас Хайнц центрира топката отдясно след нарушение за домакините. Норвежецът даде отлично центриране, а Браян Кордоба се извиси над Лазар Марин и атакува топката с глава, ала тя срещна левия страничен стълб на Игонен.

Десетина преди края на първото полувреме Тобиас Хайнц достави поредното центриране в наказателното поле на Хебър, този път от корнер, а на близката града топката беше продължена опасно с глава от Линдсет към далечната, където Християн Петров опита да довкара, но се размина със съвсем малко.

94 снимки

Натискът на ЦСКА ставаше все по-осезаем, като "червените" натикаха съперника в неговата половина. Тибо Вион центрира изключително топката в 39-ата зад гърба на отбраната на Хебър и преди Игонен за Естрада. Нападателят засече от движение, ала естонският страж на гостите инстинктивно разпери ръце и с тяло спря топката, която можеше да влезе във вратата му.

Натискът на "червените" донесе все пак искания от тях резултат в края на първото полувреме. Християн Петров комбинира вдясно с Иван Турицов, който центрира отлично към непокрития Матиас Фаетон. Националът на Гуаделупе завърши от движение, като този път Игонен не успя да се намеси - 1:0 за ЦСКА.

Домакините намалих драстично оборотите през второто полувреме, но в 58-ата минута Матиас Фаетон се понесе по левия фланг и успя да потърси Тобиас Хайнц. Норвежецът нанесе удар, ала Роберт Мазан с отличен шпагат му попречи и опасността за ЦСКА приключи. След точно час игра ЦСКА удвои своя актив в срещата. Емануел Шакич центрира отляво с десния крак, а Майкъл Естрада овладя с коляно. Последва удар след обръщане на нападателя на „червените“, който беше неспасяем за Игонен – 2:0 за ЦСКА. ​

След гола гостуващите футболисти имаха претенции за игра с ръка на Естрада, а ВАР реферите разгледаха ситуацията, но това приключи благоприятно за столичани и голът беше признат.

Двадесет минути преди края на редовното време Джонатан Линдсет овладя топката в половината на Хебър и елиминира Мазан. Последва удар с левия крак на норвежеца, но топката отиде встрани от вратата, пазена от Игонен. Веднага след появата си в игра - Станислав Шопов и Дюкенс Назон, създадоха комбинация помежду си. Младият българин проби отдясно и даде отлично центриране към хаитянина, който не успя да овладее пред Игонен и топката му избяга встрани.

В последната минута на редовното време ЦСКА отбеляза изключителен трети гол. Домакините увеличиха още повече преднината си, като точен бе влезлият като резерва Станислав Шопов, и то по какъв начин. Данило Асприля напредна отляво и загърби двама бранители на Хебър. Колумбиецът комбинира с Шопов, който пред границата на наказателното поле погледна към вратата на Игонен и с изключителен шут с левия крак матира естонския страж - 3:0 за ЦСКА.