ЦСКА постигна трудна, но много важна победа в гостуването си на Локомотив Пловдив с минималното 1:0 в отложен двубой от седмия кръг в efbet Лига. Единственото и победно попадение реализира Лазар Туфегджич в 28-ата минута, който обаче малко преди края на първото полувреме се контузи и бе заменен. Тимът на Саша Илич трябваше да доиграе двубоя и с човек по-малко, след като в 81-ата минута резевата Мено Кох получи тежка контузия, а в отбора нямаха право на повече смени.

start-photo.bg
94 снимки

„Червените“ не изиграха най-добрия си мач и имаха доза късмет, за да си тръгнат с трите точки от „Лаута“. Домакините бяха по-добрия и по-настойчивия тим на терена, като възпитаниците на Александър Томаш напълно надиграха своя съперник и създадоха редица ситуации пред вратата на Густаво Бусато, но така и не успяха да ги реализират.

По този начин столичани записаха четвърта поредна победа като гост и общо пети пореден успех в шампионата. ЦСКА е лидер в първенството вече с 40 точки, докато Локомотив Пд остава четвърти с 30 пункта. В следващия кръг „червените“ приемат Локомотив София в столично дерби, а „черно-белите“ домакинстват на шампиона Лудогорец.

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Юга: Не е времето да говоря за титлата​

Томаш: Загубихме с най-добрата си игра, ЦСКА ни вкара от нищото​

Димитър Илиев: От първата минута играхме по-добре от ЦСКА​

Илич: Важно е да печелиш, когато не играеш добре​

Преди срещата една от звездите на „черно-белите“ - Бирсент Карагарен, получи плакет по случай 200 мача в efbet Лига.

Още преди да е изтекла и минута от мача Локомотив имаше възможност за попадение. В 22-ата секунда Димитър Илиев центрира отляво в наказателното поле, където Преслав Боруков зае по-добра позиция от Християн Петров и стреля с глава, но Густаво Бусато улови.

В 15-ата минута Лазар Туфегджич беше изведен сам срещу Вратаря Динко Хоркаш след грешка в домакинската отбрана и прехвърли стража на „смърфовете“, но не уцели вратата. При това положение обае останаха сериозни съмнения за засада.

Десет минути след това Иван Турицов получи на десния фланг, влезе навътре и шутира от дистанция, но доста неточно покрай вратата.

Минута по-късно Бабакар Дион направи голям пропуск, след като не успя да вкара от 5 метра фронтално срещу противниковата врата. Халфът засече центриране отляво, но твърде слабо и Бусато улови.

ЦСКА обаче поведе с първия си точен удар в мача и с малко доза късмет. Брадли Де Нойер центрира отляво в наказателното поле за Туфегджич, който отклони за Тибо Вион, но Райън Бидунга опита да изчисти, но го направи в тялото на французина. Топката рикошира и стигна до Турицов отдясно в пеналтерията и центрира ниско, Дюкенс Назон пропусна да отиграе, но това направи Туфегджич на далечната греда и я прати във вратата – 0:1.

"Черно-белите" обаче тръгнаха по-смело в предни позиции и в 36-ата минута Матеус Да Силва центрира остро отдясно в наказателното поле, където Карагарен отправи силен и опасен изстрел с глава, но топката прелетя много близо до лявата греда на Бусато.

В 42-ата минута Йосип Томашевич шутира от дистанция, но на безопасно разстояние покрай дясната греда на Бусато.

Минута след това обаче се наложи наставникът на „червените“ – Саша Илич, се наложи да прави принудителна смяна. Браян Морено замени контузилия се голмайстор Лазар Туфегджич.

В началото на второто полувреме Локомотив продължи да натиска и да се задържа по-често в половината на „червените“, но нови сериозни опасности за Бусато липсваха.

Домакините имаха нова срахотна възможност да изравнят в 57-ата минута. Тогава Карагарен центрира от свободен удар отляво в наказателното поле, а на далечната греда съвсем сам бе оставен Матеус Да Силва, който стреля с глава, но прати топката от външната страна на мрежата.

Шест минути по-късно отново Карагарен беше замесен в ситуацията, след като стреля технично пред наказателното поле, но топката премина много близо до лявата греда на Бусато.

61 снимки

В следващите минути ЦСКА се прибра в своята половина, за да пази преднината си.

Дванедесет минути преди края на редовното време Локомотив отново погледна към вратата на ЦСКА. Димитър Илиев изведе хитро отдясно в наказателното поле Евандро, който шутира ниско в близкия ъгъл, но в ръцете на Бусато.

В 83-ата минута Мено Кох получи контузия и се наложи да напусне терена. ЦСКА обаче нямаше право на повече смени и „червените“ трябваше да доиграят двубоя с 10 души.

В 89-ата минута Димитър Илиев опита нисък удар от дистанция, но топката премина покрай дясната греда на Бусато.

Секунди преди изтичането на редовното време на двубоя Локомотив пропусна нова страхотна възможност за попадение. Матеус Да Силва центрира отдясно във вратарското поле, където Преслав Боруков се вклини между Юрген Матай и Тибо Вион, но изстрелът му с глава премина на сантиметри над напречната греда.

До края на мача ЦСКА удържа крехката си преднина, спечели важи три точки и записа пета поредна победа в първенството.

FT | ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – ЦСКА  0:1

0:1 Лазар Туфегджич 27'