ЦСКА и Левски не успяха да излъчат победител в голямото дерби от 26-ия кръг на efbet Лига. Двубоят между „червени” и „сини” на стадион „Васил Левски” завърши при 0:0, а в последната минута на срещата най-опитният в редиците на символичните гости – Ивелин Попов, пропусна дузпа.

Двата тима предложиха изключително постна продукция, като най-интересните моменти в двубоя дойдоха в самия му край, когато тимът на Елин Топузаков стигна до дузпа, отсъдена за игра с ръка на Брадли де Нойер след удар на Роналдо. Въпреки получения „златен” шанс, Левски не успя да изтръгне победата и се задоволи само с точката от мача.

Това бе пети пореден мач, в който ЦСКА не успява да вкара гол във вратата на Левски. След равенството ЦСКА продължава да бъде лидер в шампионата, но преднината му пред Лудогорец е вече само две точки. Левски пък остава на четвъртата позиция във временното класиране.

start-photo.bg
99 снимки

Двубоят на стадион „Васил Левски” започна с леко териториално предимство за футболистите на Левски. „Сините” стигнаха до два свободни удара в половината на домакините, но след центриранията пред Бусато не последва нищо опасно за бразилския страж.

В 7-ата минута Назон нахлу в наказателното поле отляво, но бе спрян от Килиан ван дер Каап. Секунди по-късно, Назон центрира опасно в пеналта, но отново бранителят на Левски бе на мястото си и изби.

Lap.bg
66 снимки

Още в 12-ата минута дойде и първият жълт картон в срещата. Получи го Андриан Краев, който действа безразсъдно срещу Жеферсон и го удари с рамо в главата при борба за висока топка пред наказателното поле на ЦСКА. Реферът Никола Попов бе категоричен и предупреди официално футболиста на „сините”.

Startphoto.bg
41 снимки

Не бе изминал и половин час игра, когато наставникът на символичните домакини Саша Илич трябваше да извърши принудителна промяна в състава си. Жеферсон Телес трябваше да напусне терена след нов сблъсък с Андриан Краев. Минута по-късно вратарят на ЦСКА Густаво Бусато също поиска медицинска помощ, но все пак успя да продължи мача.

В минутите до края на първото полувреме на терена преобладаваше повече битка. Играта честно бе накъсвана от тактически нарушения в центъра на терена, като през първите 45 минути реферът Никола Попов вдигна четири жълти картона.

Двамата вратари нямаха почти никаква работа до почивката, а опасните атаки към двете врати почти липсваха. Така логично през първата част гол не падна.

Двамата старши треньори не предприеха смени в съставите си на почивката, а с това ситуацията на терена на терена в първите минути на втората част  не се промени особено.

ЦСКА стигна до корнер след неумело изчистване на Филип Кръстев, който едва не прати топката в собствената си врата. В крайна сметка домакините не успяха да се възползват от ъгловия удар, а секунди по-късно Тибо Вион и Андриан Краев се сблъскаха неприятно в  наказателното поле и играта трябваше отново да бъде прекъсната.

Първият удар за ЦСКА в мача дойде в едва 52-ата минута, когато след продължителна атака на „червените”, Тиоб Вион реши да стреля от дистанция, но се подхлъзна, а ударът му не затрудни по никакъв начин вратаря на символичните гости.

Роналдо също се опита да затрудни Бусато, след като проби отдясно и стреля с левия крак, но бразилският страж на „червените”  не бе затруднен. Дюкенс Назон също пробва нещо нестандартно, опитвайки се да стреля с ножичен удар с гръб към вратата, но твърде слабо.

В 68-ата минута Уелтън получи в наказателното поле на ЦСКА по ляво на нападението на „сините”, финтира Махмутович и стреля с десния крак. Първоначално Густаво Бусато улови топката, но след това я изпусна. Бразилецът все пак поправи грешката си и предотврати опасността.

Всичко най-интересно в срещата дойде в последната минута. Именно тогава Левски стигна до дузпа. Филип Кръстев получи на левия фланг, нагласи топката на десния си крак и центрира към далечната греда, където Роналдо игра с глава. Коженото кълбо обаче бе спряно с ръка от Брадли де Нойер, който бе с гръб към топката. След кратък преглед на ситуацията с ВАР, Никола Попов бе призован сам да разгледа ситуацията, след което  посочи бялата точка.

С изпълнението на дузпата се нагърби ветеранът Ивелин Попов. Опитният футболист обаче заложи на силата и сгреши. Той стреля силно в центъра на вратата, Густаво Бусато успя да избие, след което отбраната на „червените” не допусна нов удар към бразилеца.

Така двата тима не съумяха да стигнат до верния път към гола и съвсем логично срещата завърши без победител.

FT • ЦСКА – ЛЕВСКИ 0:0