ЦСКА се издъни чутовно в домакинството си на Царско село от 23-ия кръг на efbet Лига. "Червените" изиграха безобразен мач срещу последния в класирането и закономерно не успяха да го победят. Срещата на "Армията" завърши 0:0.

Възпитаниците на Стойчо Младенов не създадоха почти нищо запомнящо се пред вратата на записалия само загуби отбор на "царете" през пролетта. Най-чистото положение за гол се откри дълбоко в добавеното време пред Бисмарк Чарлс, който от няколко метра не успя да се разпише. Малко преди това и удар с глава на Карло Мухар срещна горната греда след центриране от корнер. Голмайсторът на тима Жорди Кайседо отново беше напълно обезличен във втори пореден мач и логично беше заменен преди края на мача от Калоян Кръстев.

Равенството беше второ поредно за ЦСКА, който събра 49 точки и изостава на пет от лидера Лудогорец, който утре приема Левски. Царско село спечели първа точка през пролета в дебюта на новия си треньор Стефано Макопи. Тимът обаче остава последен с едва 12 точки.

Антон Узунов
63 снимки

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на Веселин Яневски.

Първата по-добра възможност за "червените" бе в 7-ата минута. Вилдсхут проби отляво и отправи остро центриране, но Йомов не успя да нанесе голов удар. Минута по-късно шут от далечна дистанция на Мухар мина над вратата.

В следващите минути домакините продължиха да владеят инициативата, но трудно създаваха нещо опасно пред вратата на Кадим Ндиайе. В 20-ата минута Кох блокира удар от средна дистанция на Петрис. Минута по-късно Вилдсхут направи нов пробив отляво и влезе навътре в наказателното поле. Нидерландецът върна към Турицов, който опита удар от над 20 метра, но Ндиайе изби в корнер.

В 31-ата минута Жеферсон видя оставения непокрит на далечната греда Вилдсхут. Нидерландецът обаче отправи нелеп удар и вместо към вратата, прати топката назад. Малко след това Йомов шутира от далечна дистанция, но над високо в аут.

До края на първата част ЦСКА атакуваше, а Царско село предимно се бавеше. Домакините обаче така и не съумяха да създадат нищо опасно пред вратата на Ндиайе.

В 53-ата минута Лам отправи опасен удар с глава след центриране от корнер, но топката мина покрай вратата. Пет минути по-късно пресата на "червените" даде резултат. Йомов отне топката, навлезе в наказателното поле отдясно и отправи удар, който Ндиайе изби.

ЦСКА Царско село

източник: Sofascore

В 62-ата минута Гарсес овладя на гърди подаване на Мухар, след което опита странична ножица, но стреля над вратата. Пет минути по-късно ЦСКА получи право да изпълни пряк свободен удар отляво на наказателното поле. Зад топката застана Вион, който опита да изненада Ндиайе, но сенегалският вратар се справи.

В 77-ата минута "червените" организираха многоходова атака. Бисмарк намери Гарсес отдясно. Бразилецът реши да отправи удар, който мина високо над вратата. Четири минути след това Жеферсон центрира от корнер, а на далечната греда Мухар отправи удар с глава, който срещна гредата.

В 90-ата минута Кръстев опита да свали центриране отдясно. Топката стигна до Вилдсхут, който обаче стреля слабо с глава. Дълбоко в добавеното време Кръстев пропусна една изсипана топка за Бисмарк, който от няколко метра не намери очертанията на вратата.

ЦСКА - Царско село 0:0

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 29. Томас Лам, 4. Мено Кох, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери /к/(59 - 17. Бисмарк Чарлс), 24. Карло Мухар, 30. Яник Вилдсхут, 10. Георги Йомов (59 - 27. Маурисио Гарсес), 9. Жорди Кайседо (77 - 14. Калоян Кръстев)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 7. Йоан Бай, 14. Калоян Кръстев, 6. Християн Петров, 17. Бисмарк Чарлс, 27. Маурисио Гарсес, 11. Калоян Пехливанов

Треньор: Стойчо Младенов

Царско село: 22. Кадим Ндиайе, 7. Жереми Петрис (90 - 24. Алесандро Мартела), 8. Аюб Абу, 11. Андрей Йорданов (78 - 91. Венцислав Христов), 14. Артур Крачун, 15. Пиер Зебли, 16. Алесандро Копола, 19. Лукас Мартинс (90 - 6. Матео Лукарели), 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев /к/, 66. Давиде Ватурини

Резерви: 1. Гуидо Гуериери, 6. Матео Лукарели, 17. Давиде Масела, 20. Фелипе Ронкети, 21. Стефано Палмучи, 24. Алесандро Мартела, 91. Венцислав Христов

Треньор: Стефано Макопи

Ж.к. Мено Кох, Жеферсон (ЦСКА); Артур Крачун, Жереми Петрис, Кадим Ндиаей, Алесандро Копола (Царско село)

Съдия: Радослав Гидженов

Стадион: "Българска армия"